Menu
A+ A A-

51 mln zł od Atlasa Wyróżniony

51 mln zł od Atlasa www.sxc.hu

Pieniądze na cele charytatywne, brak umów śmieciowych i zatrudnienie kobiet. Tym m.in. chwali się Atlas w pierwszym raporcie ze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Według portalu lodz.gazeta.pl firmy w Polsce opublikowały zaledwie 100 raportów, w których informują o działalności z zakresu społecznej odpowiedzialność biznesu. Dopiero staje się ona ważnym elementem polityki przedsiębiorstw. Z kolei w międzynarodowym biznesie to norma. 79 proc. z 250 największych światowych korporacji publikuje takie raporty.
Teraz do tego grona dołączył Atlas - jeden z największych producentów materiałów budowlanych w tej części Europy. W blisko 100-stronicowym opracowaniu chwali się m.in. 51 mln zł wydanymi na działalność społeczną przez Fundację Dobroczynności Atlas oraz środkami przekazanymi na Atlas Sztuki. We wtorek Jacek Michalak, wiceprezes firmy, prezentował dziennikarzom pierwszy z cyklu raportów Atlasa. Raport zawiera 31 wskaźników, które mówią o tym, jak firma dba o interesy społeczne i ochronę środowiska. Prezentuje m.in. zatrudnienie. Okazuje się, że w firmie nie ma osób zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych. - Związki zawodowe by nas nie polubiły - żartował Michalak.

Cały tekst: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14623022,Spoleczna_odpowiedzialnosc_biznesu__51_mln_zl_od_Atlasa.html

 

Ostatnio zmienianyśroda, 18 wrzesień 2013 16:16
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas