Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Bezpieczna Biedronka

Bezpieczna Biedronka

Sieć sklepów Biedronka w ramach nowego, pilotażowego programu „Bezpieczna Biedronka” wprowadza nowoczesne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo klientów, pracowników oraz wszystkich osób przebywających w otoczeniu sklepów sieci.

W lipcu br. zostaną umieszczone w wybranych 40 sklepach na terenie całego kraju pierwsze defibrylatory AED. W 2013 roku pracownicy odbędą także 350 godzin szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej.

AED, czyli Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny to urządzenie, które powinno być zastosowane podczas każdej utraty funkcji życiowych poszkodowanego. Jego zadaniem jest dokonanie oceny pracy serca oraz, w przypadku stwierdzenia niepożądanego rytmu, wskazanie przeprowadzenia defibrylacji. Wczesne podjęcie resuscytacji i prawidłowe wykonanie defibrylacji (w ciągu 2 minut) zwiększa szansę na przeżycie o 60 %. Istotne jest szybkie przeprowadzenie defibrylacji, gdyż z każdą minutą jej skuteczność maleje.

Pracownicy sklepów, w których znajdą się defibrylatory, zostaną przeszkoleni z zasad pomocy przedmedycznej oraz użytkowania AED, by mogli nieść pierwszą pomoc poszkodowanym. Szkolenia z pierwszej pomocy w ubiegłym roku przeszło prawie 3,5 tys. pracowników Biedronki. Defibrylatory znajdą się w specjalnie przygotowanych szafkach z napisem i logiem „Bezpieczna Biedronka” na terenie wybranych placówek, które zostaną oznakowane informacyjnym plakatem. Na stronie internetowej www.biedronka.pl również będzie można znaleźć informacje nt. AED oraz spis sklepów, w których będą one umieszczone. Placówki, które zostaną wyposażone w te urządzenia, to miejsca, w których zwiększone jest prawdopodobieństwo konieczności ich użycia, czyli sklepy zlokalizowane w znacznej odległości od punktów medycznych oraz placówki, w których przebywa duża liczba klientów w tym samym czasie.

- Defibrylacja jest metodą o udowodnionej skuteczności. Jeśli jesteśmy świadkiem wypadku lub innej sytuacji, w której komuś potrzebna jest pomoc, nie bójmy się reagować. Dzięki defibrylatorom AED i naszej pomocy możemy uratować innej osobie życie – mówi Danuta Pawłowska, Dyrektor ds. bezpieczeństwa i Higieny Pracy w JMP.

Priorytetem dla działalności Jeronimo Martins Polska jest dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz klientów. W 2013 roku sieć sklepów Biedronka po raz dziewiąty zaprosiła swych pracowników do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych „Razem zadbajmy o zdrowie”. W tej edycji programu wysłano zaproszenia do wzięcia udziału w badaniach do ponad 40 tys. pracowników. Akcji towarzyszyła także szeroka kampania promująca zdrowy tryb życia, skierowana również do klientów. Od 2005 r. wysłanych zostało ponad 165 tys. zaproszeń na badania profilaktyczne dla kobiet i mężczyzn. Procent uczestnictwa wyniósł blisko 15 proc. dla kobiet i 6 proc. dla mężczyzn. Przeprowadzone wśród pracowników badania wykazały, że program oceniany jest przez nich jako cenny, potrzebny i wartościowy.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas