Menu
A+ A A-

Odpowiedzialny Biznes. Kompendium CSR

Odpowiedzialny Biznes. Kompendium CSR Fot. www.kpf.pl

W Rzeczpospolitej ukazała się jubileuszowa edycja „Odpowiedzialny Biznes - Kompendium CSR”. W tej chwili jest to najszerzej dystrybuowana publikacja na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce.

Tematem przewodnim publikacji jest barometr odpowiedzialności i zaangażowania społecznego biznesu. W Kompendium znajdują się m.in.:

- Wywiad z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla, którego działalność odmieniła losy kilkuset milionów najbiedniejszych ludzi,
- Rozmowę z siostrą Małgorzatą Chmielewską ze Wspólnoty Chleb Życia, osobą oddaną przedsiębiorczości społecznej,
- Temat odpowiedzialności w łańcuchu dostaw zainspirowany niedawną tragedią w Bangladeszu,
- Najważniejsze wydarzenia odpowiedzialnego biznesu i filantropii w Polsce.

Ponadto, o nowych wytycznych do raportowania pozafinansowego pisze Teresa Fogelberg, Deputy Chief Executive międzynarodowej organizacji Global Reporting Initiative. O innowacyjnym podejściu do inwestowania, które uwzględnia również społeczne korzyści, pisze natomiast R. Paul Herman, prezes HIP Investor Inc. Katarzyna Jędrzejewska, laureatka Pióra Odpowiedzialności 2012, porusza z kolei temat nierówności na rynku pracy i dyskryminowania osób niepełnosprawnych. Przeczytamy także o moralnym aspekcie płacenia podatków oraz o fundacjach korporacyjnych.

Całość tekstu pod linkiem:

http://www.kpf.pl/78-o-nas/339-odpowiedzialny-biznes-kompendium-csr

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas