Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Finał Regat Wielkich Żaglowców z PKO BP

Finał Regat Wielkich Żaglowców z PKO BP

Tego lata Szczecin – po raz drugi w historii – stanie się żeglarską stolicą świata. Między 3 a 6 sierpnia 2013 roku na terenie Wałów Chrobrego i Wyspy Łasztownia odbędzie się finał słynnych regat The Tall Ships Races 2013.

Przy reprezentacyjnym nabrzeżu Szczecina zacumuje ponad 100 wyjątkowych jachtów i żaglowców. W 2007 roku, gdy po raz pierwszy w Szczecinie odbywał się finał regat, w wydarzeniu wzięło udział około dwóch milionów osób. TSR 2013 ma szansę stać się największą imprezą plenerową w Polsce. PKO Bank Polski jest Głównym Sponsorem wydarzenia.

The Tall Ships Races to doroczne regaty wielkich żaglowców, odbywające się od 1956 roku. Ideą zlotu – oprócz prezentacji najpiękniejszych żaglowców świata – jest „sail training”, czyli edukacja i wychowanie młodych ludzi pod żaglami na pokładach wielkich jednostek. Zgodnie z regulaminem TSR połowę załogi na każdej jednostce musi stanowić młodzież od 15 do 25 roku życia.

The Tall Ship Races 2013 to wyjątkowa okazja do poznania tradycji, poczucia klimatu pracy na morzu oraz życia na dawnych i współcześnie budowanych żaglowcach, przeżywających dzisiaj swój renesans. Oprócz jednostek uczestniczących w regatach i setek mniejszych jachtów, goście The Tall Ships Races 2013 będą mogli bawić się na koncertach odbywających się na czterech scenach oraz odwiedzać liczne strefy rozrywki z atrakcjami dla mieszkańców i turystów.

Jednostkami, które odwiedzą regaty są m.in. polski Dar Młodzieży, niemiecki Alexander von Humboldt II oraz jeden z największych żaglowców świata, 114 metrowy czteromasztowy Kruzenshtern, pływający pod rosyjską banderą.

Jako Sponsor Główny imprezy PKO Bank Polski przygotował specjalną kartę kredytową z wizerunkiem żagli i liczne gadżety reklamowe. Bank zainstaluje także na terenie imprezy mobilne bankomaty z możliwością dokonywania wypłat gotówki za pomocą telefonu z aplikacją IKO.

Rangę szczecińskiej imprezy podkreśla objęcie honorowego patronatu nad Tall Ships Races 2013 przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas