Menu
A+ A A-

Święto najmłodszych z siecią

Święto najmłodszych z siecią Fot. Biedronka

Koncerty, występy artystyczne, konkursy oraz loterie to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka w Polsce podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”.

Organizował go Caritas, zaś - po raz kolejny - zestawy słodyczy i produktów, które były wręczane dzieciom w trakcie festynów, przygotował partner imprezy, sieć sklepów Biedronka. Na najmłodszych w 22. diecezjach w całej Polsce, czekało 80 tys. upominków.

Caritas w Polsce i Biedronka, wspólnie od ośmiu już lat, organizują festyny z okazji Dnia Dziecka, by nieść dzieciom radość poprzez wspólną, bezpieczną zabawę i nowe doświadczenia podczas artystycznych i rekreacyjnych zajęć. W tym roku cykl festynów rozpoczął się już 24 maja w Gnieźnie. Objął także przypadający na 26 maja Dzień Matki, który obchodzony był na piknikach w Krakowie, Białymstoku, Rzeszowie, Siemiatyczach i Poznaniu. Kulminacyjnym momentem był oczywiście 1 czerwca – tego dnia festyny odbyły się w Ełku, Łasku, Kielcach, Rokitnie, Starogardzie Gdańskim, Katowicach, Szczecinie i Zagórzu Śląskim. Zakończenie cyklu wydarzeń odbędzie się 9 czerwca w Łańcucie.

W trakcie pikników dla dzieci organizowanych przez Caritas diecezjalne, które odbywają się w 24 miastach w całej Polsce, przewidziane są bezpłatne atrakcje, m.in. konkursy sportowe, zabawy na świeżym powietrzu, występy artystyczne oraz pokazy dotyczące bezpieczeństwa organizowane przez policję i staż pożarną. Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia.        
W zestawach, które przygotowała sieć sklepów Biedronka znalazły się słodycze i drobne upominki. - Biedronka od wielu lat angażuje się w działania na rzecz dzieci. Współpraca z Caritas w Polsce jest tego przykładem – jako sieć działamy na terenie całego kraju, ale nasze działania prowadzone są na rzecz lokalnych społeczności, do takich należą m in. realizowane wspólnie z Caritas w Polsce pikniki rodzinne. Dzięki naszej wspólnej pracy na rzecz najmłodszych członków lokalnych społeczności możemy pomóc najbardziej potrzebującym i - co najważniejsze - widzimy pozytywne tego rezultaty - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska (JMP), właścicielu sieci.

Od ponad 17 lat sieć Biedronka wspiera lokalne społeczności, prowadzi akcje charytatywne i wiele innych inicjatyw społecznych. Sieć sklepów Biedronka od początku swojej działalności w Polsce troszczy się o rozwój najmłodszych - od wielu lat współpracuje z Caritas w Polsce. Przekazuje m.in. żywność oraz produkty przydatne w gospodarstwie domowym. Sieć jest również zaangażowana w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Chorego w warszawskich szpitalach dziecięcych oraz Mikołajek z Caritas. Za wieloletnie wsparcie i działalność prospołeczną, firma JMD została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Ubi Caritas. Sieć prowadzi też własne akcje charytatywne, w tym m.in. kampanię promującą darowizny na rzecz najmłodszych w ramach przekazania 1 proc. podatku, czy zbiórki żywności. Trzykrotnie wsparła również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej w ramach projektu „Nadzieja na Euro”.

Ostatnie festyny zostaną zorganizowane w Toruniu i Sosnowcu (8 czerwca) oraz Łańcucie (9 czerwca).

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas