Menu
A+ A A-

Raport CSR koncernu samochodowego Wyróżniony

Raport CSR koncernu samochodowego Fot. Audi

Na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zarząd znanej niemieckiej firmy motoryzacyjnej przedstawił Raport o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za rok 2012.

W dokumencie Audi informuje o celach i działaniach podjętych na rzecz zrównoważonego rozwoju - poinformował portal www.mototarget.pl. Również pod tym względem firma chce odgrywać przewodnią rolę i świadomie podejmuje odpowiedzialność w pięciu kluczowych dziedzinach: produkcji i produktach, ochronie środowiska, kwestiach pracowniczych i społecznych oraz działaniach biznesowych.
- Zarówno działania całego koncernu, jak i wszystkie zagadnienia zawiązane z indywidualną mobilnością będziemy kształtować w taki sposób, by spełniały surowe wymogi zrównoważonego rozwoju – podkreślił Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. Dlatego równowaga procesów produkcyjnych i samych produktów zostały na stałe wpisane do strategii Audi jako podstawowe cele. - Jesteśmy pewni, że sukces odpowiadający zasadom zrównoważonego rozwoju uda nam się osiągnąć jedynie wtedy, gdy będziemy działać w odpowiedzialnie sposób“ – stwierdził dr Peter F. Tropschuh, szef działu ds. społecznej odpowiedzialności biznesu.
Informacje o konkretnych celach, środkach i wskaźnikach, zawarto w raporcie sporządzonym zgodnie z międzynarodowymi standardami organizacji Global Reporting Initiative promującej zasady zrównoważony rozwoju. Program społecznej odpowiedzialności biznesu, Audi opracowało przy współudziale pracowników i zainteresowanych grup.­ W związku z tym, to właśnie pracownicy, akcjonariusze i interesariusze opatrzyli poszczególne rozdziały raportu wstępami, w których przedstawiają swoje stanowisko w sprawie produktów, ochrony środowiska, kwestii pracowniczych i społecznych oraz działań biznesowych.
Audi jest pionierem w dziedzinie produkcji odnawialnych, neutralnych dla klimatu paliw. Koncern uruchamia właśnie w miejscowości Werlte w Dolnej Saksonii pierwszą na świecie przetwórnię, w której na przemysłową skale prąd elektryczny będzie zamieniany w gaz. W przetwórni tej, Audi będzie wytwarzać tzw. e-gaz, powstający z dwutlenku węgla i energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł, czyli z nadmiaru energii wiatrowej. Ten syntetyczny metan można bezpośrednio wprowadzać do ogólnodostępnej sieci gazowej i dystrybuować za pośrednictwem stacji paliwowych oferujących gaz.
70 proc. CO2 emitowanego przez fabrykę Audi w Ingolstadt, to obecnie gaz neutralny dla środowiska. Od początku roku 2012, Audi korzysta, czasem nawet w stu proc., z energii elektrycznej pozyskiwanej z odnawialnych źródeł. To kolejny milowy kamień na drodze ku produkcji neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery­­. Dzięki temu, emisja CO2 przez zakłady w Ingolstadt, zmniejsza się rocznie nawet o 290 tys. t. By umożliwić optymalne pogodzenie życia rodzinnego z pracą zawodową, Audi oferuje elastyczne modele zatrudnienia, takie jak np. pracę w niepełnym wymiarze godzin, telepracę czy urlopy dające możliwość wytchnienia od pracy zawodowej przez dłuższy okres, czyli tzw. sabbaticals. Pełna wersja Raportu o Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Audi za rok 2012, w języku niemieckim i angielskim, dostępna jest na stronie: www.audi.de/cr-report2012.

(Źródło: Audi, informacja Mototarget.pl)

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas