Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Energia z serca

Energia z serca

Fundacja „Energia z Serca” powstała w 2011 roku z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. W 2011 roku fundacja trafiła  na listę podmiotów spełniających najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnego zarządzania wśród spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie.

Obecność na RESPECT- Index potwierdza, że obszar CSR jest integralną częścią strategii biznesowej spółki.

Fundacja „Energia z Serca” konsekwentnie organizuje działania charytatywne i sponsoringowe na rzecz społeczności lokalnych w których prowadzi działalność gospodarczą. Darowizny kierowane są na naukę, edukację, ekologię i ochronę środowiska, zdrowie oraz pomoc społeczną, a także na wsparcie organizacji społecznych i samorządowych. Ze wsparcia fundacji mogą także korzystać pracownicy Grupy Kapitałowej PGE, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Jednym z priorytetów fundacji „Energia z serca” jest ochrona zdrowia – dużą część budżetu fundacja przeznaczyła na wsparcie szpitali m.in. w województwie zachodniopomorskim, lubelskim i mazowieckim. Ponadto z jej wsparcia skorzystały domy dziecka, hospicja, ogniska wychowawcze oraz ośrodki dla bezdomnych. Z uwagi na to, że Grupa Kapitałowa aktywnie promuje sport profesjonalny, działania w ramach Fundacji PGE skoncentrowane są także na promowaniu i wspieraniu aktywności sportowej wśród dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych.

Fundacja realizuje projekty praktyczne, potrzebne, o jak największym zasięgu np. ogólnopolski program edukacyjny „Tajniki Energetyki. Prąd mój bezpieczny przyjaciel” skierowany do dzieci i młodzieży uczący jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i jak udzielić pierwszej pomocy, projekt „Bezpieczne wakacje” promujący bezpieczeństwo w czasie letniego wypoczynku, program „Tajniki Energetyki” czyli cykl pokazów fizycznych dla klas I-III szkół podstawowych prowadzony przez pracowników naukowych czy akcja „Pływający Przedszkolak – Pływaj z PGE” polegająca na bezpłatnej nauce pływania dla dzieci z ubogich rodzin. Przedstawiciele fundacji wierzą, że niesiona przez nią pomoc, nie tylko dotrze do potrzebujących, ale i zarazi innych pozytywną energią.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas