Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1032.

Bebiko Junior wspiera dzieci

Bebiko Junior wspiera dzieci

Internauci mają szansę wesprzeć rozwój najmłodszych z mniejszych miejscowości. Dzięki specjalnej aplikacji na Facebooku mogą przekazać potrzebującym dzieciom 2 kubki mleka Bebiko Junior, a tym samym podarować im dzień prawidłowego rozwoju.

Akcja Bebiko Junior organizowana jest wspólnie z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

Już od 20 maja każdy użytkownik, który wejdzie na fanpage „Bo zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci”, może przekazać 2 kubki mleka Bebiko Junior dla wybranego dziecka z gmin, w których działają Grupy Zabawowe wspierane przez Fundację Komeńskiego. Grupy prowadzone są przez odpowiednio przeszkolone animatorki, które często są mamami dzieci biorących udział w spotkaniach. Głównym celem zajęć jest zapewnienie dzieciom prawidłowego i szczęśliwego rozwoju.

„Nasza aplikacja daje internautom niepowtarzalną szansę pomocy dzieciom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym najbliższym otoczeniu mieszkają rodziny potrzebujące wsparcia. Niewielkim wysiłkiem możemy podarować najmłodszym dzień prawidłowego rozwoju i sprawić, że świat będzie choć odrobinę lepszy” – powiedział Jarosław Lepka, kierownik ds. odpowiedzialności społecznej z NUTRICIA Polska.

Aby pomóc najmłodszym z rodzin w trudnej sytuacji materialnej wystarczy:
1. Wejść na fanpage „Bo zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci” i znaleźć aplikację „Od serca dla dziecka”
2. Wybrać dziecko, któremu chcemy podarować 2 kubki mleka i dzień, w którym je otrzyma
3. Kliknąć „ok.”, aby marka Bebiko Junior podarowała 2 kubki mleka dziecku z wybranego regionu Polski.

Dziennie każdy użytkownik może podarować 2 kubki. Fani fanpage’a „Bo zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci” mają do przekazania 100 tysięcy kubków mleka dla 632 dzieci z rodzin objętych wsparciem GOPS z 10 gmin, w których odbywają się spotkania Grup Zabawowych w ramach programu „Od serca dla dziecka”. Pomoc trafi do najmłodszych z gmin Reszel, Burzenin, Gorzków, Kętrzyn, Piecki, Głuchów, Cekcyn, Barciany, Strawczyn i Szypliszki.

To właśnie pierwsze lata życia dziecka mają kluczowe znaczenie dla jego rozwoju. Tymczasem z badania przeprowadzonego jesienią 2011 roku przez Instytut Matki i Dziecka wynika, że dieta aż 80% maluchów jest deficytowa pod względem wapnia i witaminy D. Brak zbilansowanej diety u najmłodszych może skutkować złym stanem zdrowia w przyszłości.

„Fundacja od początku swojej działalności dąży do zapewnienia dzieciom – już od chwili narodzin – możliwie najlepszych warunków rozwoju i równych szans na edukację. Szczególną uwagę skupiamy na terenach wiejskich, bo tam pomoc jest najbardziej potrzebna. Pokazujemy rodzicom, jak duże znaczenie ma wczesne dzieciństwo dla dalszego rozwoju i edukacji młodego człowieka. Jedną spośród wielu naszych aktywności jest wspieranie Grup Zabawowych, czyli systematycznych zajęć dla rodziców i dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia, które stymulują rozwój dzieci i integrują rodziców. Dzięki zaangażowaniu rodziców na Facebooku wsparcie otrzymają najbardziej potrzebujące dzieci w 10 gminach” – powiedziała Teresa Ogrodzińska, prezeska zarządu Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego.

Akcja „Podaruj dziecku dzień prawidłowego rozwoju” jest częścią Programu „Od serca dla dziecka” realizowanego przez NUTRICIA Polska wspólnie z Fundacją Komeńskiego. Program rozpoczął się w sierpniu 2011 r. i jest skierowany do opiekunów dziennych, rodziców i dzieci w wieku do 3. roku życia. W jego ramach m.in. opracowano standardy jakości opieki i edukacji dzieci do lat 3, organizowane są profesjonalne szkolenia opiekunów dziennych oraz kursy dla rodziców i innych zainteresowanych osób przygotowujące do tworzenia Grup Zabawowych. Ponadto w czerwcu 2011 r. przeprowadzono badania postaw matek wobec rozwoju dziecka do trzeciego roku życia. Liczne projekty realizowane w ramach programu „Od serca dla dziecka” korzystnie wpływają na jakość opieki wczesnodziecięcej i aktywizują społeczność lokalną.

Źródło: www.nutricia.pl

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas