Menu
A+ A A-

Dom, który da nadzieję Wyróżniony

Dom, który da nadzieję

Na warszawskiej Augustówce powstanie pierwszy w Polsce dom dziennej opieki nad chorymi w różnych stadiach terapii onkologicznej. Zbuduje go Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych JESTEM.

Fundacja Wspierania Osób Nieuleczalnie i Przewlekle Chorych JESTEM powstała w 2012 roku jako owoc wieloletniego towarzyszenia człowiekowi w chorobie i pragnienia udzielenia mu wsparcia w przeżywaniu trudnych doświadczeń – strachu, wykluczenia czy osamotnienia. 

Diagnoza brzmiąca „to rak” często wywraca życie chorego. Dotychczasowe życie rodzinne i towarzyskie zaczyna toczyć się wokół szpitala, a problemem stają się zwykłe uczestnictwo w kulturze, życiu społecznym a nawet praktyki religijne. Chory dotyka nowego oblicza życia, doświadcza lęku i samotności. Tymczasem jest naukowo udowodnione, że dobrostan chorych w trakcie chemoterapii czy radioterapii jest ważnym czynnikiem warunkującym skuteczność leczenia. 

 

Dać nadzieję

- Celem Fundacji JESTEM jest niesienie pomocy w odrodzeniu nadziei i radości. Chodzi o to, by zdrowieć na każdym etapie choroby. Jest bardzo ważne, żeby ludzkie ciepło otaczało chorego człowieka, szczególnie chorego onkologicznie - mówi Izabella Dembińska, prezes i współzałożycielka Fundacji.

Fundacja JESTEM udziela wsparcia chorym na nowotwory, którzy są w trakcie leczenia onkologicznego lub to leczenie zakończyli, ale poruszają się samodzielnie. W zajęciach uczestniczą także osoby towarzyszące chorym.

Cały artykuł do przeczytania na opinie.kurier365.pl

Ostatnio zmienianyśroda, 03 kwiecień 2019 14:10
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas