Menu
A+ A A-

Łączy ludzi i idee Wyróżniony

Łączy ludzi i idee fot. Wikipedia.org

Galeria Delfiny przy ulicy Smulikowskiego na warszawskim Powiślu to miejsce znane nie tylko artystom.

Dobrze je znają również dziennikarze, publicyści, pisarze – uczestnicy odbywających się tam spotkań i wieczorów autorskich. To na bazie aktywności organizowanych w Galerii narodziła się idea powołania Fundacji imienia XBW Ignacego Krasickiego – młodej, ale bardzo ambitnej.

Fundacja powstała w 2018 roku. Jej celem jest nie tylko upowszechnianie spuścizny Księcia Biskupa Warmińskiego i popularyzacja wiedzy o tej wybitnej postaci, lecz również podejmowanie działań związanych ze wspieraniem polskiego dziedzictwa narodowego, wspomaganie rozwoju gospodarczego Polski oraz promocja dobrych praktyk w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Galeria Delfiny działa obecnie w ramach Fundacji. Od lat wspiera młodych artystów z Polski i ze Wschodu, przyciąga liderów gospodarczych, politycznych i artystów podczas wernisaży i spotkań poświęconych kulturze, sztuce i polityce. Fundacja XBW w ramach swojej działalności zorganizowała tylko w ubiegłym roku kilkanaście wydarzeń w ramach „Spotkań w Galerii”. Podczas tych wydarzeń organizowaliśmy m.in. spotkania z autorami książek o tematyce historycznej i kulturowej, a także debaty i konferencje gospodarcze we współpracy z instytutami ekonomicznymi, instytucjami pozarządowymi i publicznymi oraz czołowymi politykami. Udostępnialiśmy gościnne progi Galerii Delfiny również innym instytucjom pozarządowym i fundacjom, także Instytutowi Staszica.

W ramach Fundacji powołane zostały zespoły doradczo-analityczne – Instytut Prawo i Gospodarka, Instytut Wspierania Niezależności Mediów oraz „Instytut Społecznej Odpowiedzialności Biznesu”, który prowadzi portal RaportCSR.pl – jeden z najstarszych portali w Polsce zajmujących się tematyką CSR.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego jest partnerem merytorycznym książki „Poczet przedsiębiorców polskich”, wydanej przez Warsaw Enterprise Institute. Publikacja zawiera biogramy kilkudziesięciu wybitnych ludzi, istotnych dla rozwoju polskiej gospodarki, od XV wieku do czasów II Rzeczypospolitej. W 2018 roku objęliśmy też patronat nad nową płytą Marka Majewskiego oraz byliśmy mecenasem wydania książki stołecznego samorządowca Kamila Ciepieńko nt. historii warszawskiego osiedla Praga II.

Plany Fundacji na 2019 rok obejmują organizację kolejnych konferencji, debat i projektów badawczych. Dodatkowo, wspólnie z wydawnictwem Polska Press oraz Fundacją XX. Czartoryskich, planujemy wydać książkę historyczną, tym razem skupioną nie na przedsiębiorcach, ale na zasłużonych dla Polski, a dzisiaj częściowo zapomnianych, przedstawicielach rodzin arystokratycznych i ziemiańskich. Miło jest nam poinformować, że ten projekt Decyzją Pełnomocnika Rządu do spraw Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Ministra Jarosława Sellina, uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas