Menu
A+ A A-

Pstrąg na talerzu? Złap go na zdrowie!

Pstrąg na talerzu? Złap go na zdrowie!

Złap pstrąga na zdrowie! to hasło kampanii promocyjnej i edukacyjnej zachęcającej do spożycia tej ryby, pochodzącej z lokalnych gospodarstw akwakultury.

Jedzenie pstrąga pozytywnie wpływa na nasze zdrowie – jest on bowiem unikalnym źródłem kwasów omega-3. Kupując pstrągi z naszych akwakultur przyczyniamy się też do ochrony ryb dziko żyjących, których zasoby są ograniczone, oraz rozwoju lokalnej gospodarki. Kampanię realizuje Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych wraz z partnerem handlowym – siecią Biedronka.

W Unii Europejskiej średnie roczne spożycie ryb wynosi 23,1 kg na osobę, a w Polsce to tylko 12,5 kg na osobę. Dlatego Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych oraz sieć Biedronka postanowili zachęcić Polaków do częstszej ich konsumpcji – zwłaszcza pochodzących z czystych wód naszych stawów zdrowych i smacznych pstrągów.

- Pstrąg hodowlany pochodzący od polskich dostawców to jeden z niewielu gatunków ryb, który może być dostępny dla klientów przez cały rok w bardzo wysokiej jakości. Dodatkową wartością jest to, że ryby z akwakultury znajdującej się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania zawsze będą najświeższe, a ich smak i jakość zbliżone do pstrągów żyjących w naturze. Właśnie takie świeże pstrągi codziennie pod ręką mają klienci sklepów Biedronka – mówi Łukasz Łamejko, menadżer ds. kontroli jakości produktów świeżych Jeronimo Martins Polska S.A.

- Pstrąg ma niezwykle delikatne mięso, które można przyrządzić w wielu wariantach smakowych. Warto je jeść, ponieważ jest unikalnym źródłem kwasów omega-3. Zjadając 100 gramów pstrąga, dostarczamy organizmowi zalecaną dzienną dawkę witamin A, D, E, B12 i kwasu foliowego. Pstrąg jest także bogatym źródłem fosforu, selenu, cynku i jodu. Mimo postępu technologicznego hodowla pstrąga jest jedną z najdłużej trwających. Nie da się przyspieszyć wzrostu ryb, dlatego od 30 lat proces ten trwa tyle samo, co mocno wpływa na bezpieczeństwo produkowanej żywności – mówi Ziemowit Pirtań ze Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych.

Jak Polacy kupują ryby?

Według badania zrealizowanego przez agencję Nielsen, zwykle kupujemy ryby po wcześniejszym zaplanowaniu takiego zakupu, a spożywamy je raz w tygodniu, najczęściej w piątki. Część klientów z góry wie, jaki gatunek ryby chciałaby nabyć, ale ich końcowa decyzja zależy od trzech czynników: dostępności produktów, ich jakości, aktualnych cen i promocji. Niska cena nie jest jednak najważniejszym czynnikiem wyboru – Polacy są w stanie zapłacić więcej za lepszą jakość, a promocja jest głównie zachętą do nieplanowanych zakupów. Najchętniej kupowane przez Polaków ryby to: łosoś, dorsz, makrela, pstrąg, śledź oraz karp. Na tę ostatnią rybę decydujemy się jedynie sezonowo.

Złap pstrąga na zdrowie!

Kampanię Złap pstrąga na zdrowie! promuje 30-sekundowy spot, emitowany w głównych stacjach telewizyjnych: TVP, TVN i Polsat oraz należących do tych stacji kanałach tematycznych. Można go też obejrzeć w serwisie YouTube na oficjalnych kanałach Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych oraz sieci Biedronka. Na spocie tym widać staw, w którym pływają pstrągi. Słyszymy, że prosto w nasze ręce, z czystych wód naszych stawów, trafiają pstrągi smaczne i łatwe do przyrządzenia, będące źródłem białka i najcenniejszych kwasów tłuszczowych omega-3. Agencją odpowiedzialną za kampanię jest Duda Polska, a za planowanie i zakup mediów – Media Group.

Materiały promujące kampanię Złap pstrąga na zdrowie! znaleźć można w sklepach Biedronka, na naczepach samochodów dostawczych należących do sieci oraz na billboardach umieszczonych na sklepach Biedronka.

Sieć Biedronka to 2850 sklepów w ponad 1000 polskich miast i miejscowości. Współpracuje z ponad 600 polskimi dostawcami i zatrudnia ponad 65 tys. pracowników. Każdego dnia Biedronkę odwiedza 4 mln klientów. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w niskich cenach. Właścicielem sieci Biedronka jest Jeronimo Martins Polska. S.A.

Stowarzyszenie Producentów Ryb Łososiowatych jest profesjonalną organizacją społeczno-branżową zrzeszającą producentów pstrąga w Polsce. Organizacja powstała w 2007 r., od początku biorąc sobie za cel aktywne i realne działanie na rzecz rozwoju branży.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas