Menu
A+ A A-

Podziel się kromką chleba w Biedronce Wyróżniony

Podziel się kromką chleba w Biedronce fot. Pexels.com

Często nie dostrzegamy osób starszych i samotnych, choć mieszkają po sąsiedzku.

Wrażliwa na los najbardziej potrzebujących Biedronka po raz kolejny włącza się w akcję „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Wkrótce na terenie całej Polski odbędzie się już 16. edycja kampanii. Jej kulminacyjnym momentem będą zbiórki żywności prowadzone wspólnie z Caritas w 715 sklepach Biedronka 21 i 22 września br. Zebrane produkty trafią do najbardziej potrzebujących osób starszych.  

„Kromka Chleba dla Sąsiada” jest akcją, która od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, cierpiącym z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby innych oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy niewiele. W tym roku kampania trwa od 16 do 23 września.

- Żyjemy szybko, zapatrzeni we własne, często błahe, problemy i nie dostrzegamy tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Zazwyczaj są to osoby mieszkające tuż obok, które codziennie mijamy. Ta niezwykła akcja ma nas uwrażliwić na ludzką krzywdę i pokazać, że przy niewielkim wysiłku, ale w dużej grupie, możemy zrobić coś naprawdę wielkiego. Tylko w 2017 r., dzięki zaangażowaniu klientów sieci Biedronka, wspólnie m.in. z Caritas Polska, udało się zebrać łącznie 1 039 911 kg żywności – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR, Jeronimo Martins Polska S.A.

Wieloletnia współpraca Biedronki z Caritas w Polsce

Biedronka współpracuje z Caritas w Polsce już od 2006 r. Są to partnerskie programy pomocy żywnościowej dla osób najuboższych, potrzebujących, a w szczególności dla seniorów. Np. program odbioru i dystrybucji pełnowartościowej żywności z krótkim terminem ważności „Spiżarnia Caritas” został wdrożony w  682 sklepach sieci Biedronka. W jego ramach co miesiąc pomoc otrzymuje 20 tys. osób.

W marcu tego roku wprowadzony został nowy program społeczny skierowany przede wszystkim do seniorów. Jego głównym elementem jest karta „Na codzienne zakupy”, którą można dokonać płatności w sklepach Biedronka. Programem zostało objętych 5 tys. osób w całej Polsce.

Realizowana pomoc to także zbiórki przyborów szkolnych przed rozpoczęciem roku szkolnego czy chemii gospodarczej dla osób objętych wsparciem po klęskach żywiołowych, paczki i upominki dla osób samotnych i chorych; Ogólnopolski Piknik Rodzinny „Bądźmy razem” organizowany od kilkunastu lat w dwudziestu kilku diecezjach i trzydziestu dwóch miejscowościach w całej Polsce, wsparcie dla jadłodajni, świetlic środowiskowych i domów samotnej matki; codzienna współpraca centrów dystrybucyjnych z lokalnymi diecezjalnymi Caritas w Polsce. To różnorodne działania pomocowe na rzecz podopiecznych Caritas, a przede wszystkim – wieloletnie partnerstwo na rzecz wspólnego dobra.

Więcej szczegółów na temat akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada” można znaleźć na stronie www.kromka.caritas.pl.

źródło: Materiały Prasowe

Ostatnio zmienianyczwartek, 20 wrzesień 2018 18:22
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas