Menu
A+ A A-

Z Biegiem Wisły Wyróżniony

Z Biegiem Wisły www.sxc.hu

W niedzielę 12 maja, prawy brzeg królowej polskich rzek zdominują biegacze, którzy będą ścigać się na 10. km odcinku „Biegu Wisły”. Przebiegną trasą, która prowadzi dzikim i nieuregulowanym wiślanym brzegiem jednej z największych metropolii Europy - Warszawy.

Trasę, ramię w ramię, pokonają stołecznymi decydenci, funkcjonariusze policji i innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Warszawy. Wydarzenie już po raz trzeci wspiera spółka PKP Cargo.

Trzecia edycja „Biegu Wisły” jest organizowana w ramach „Święta Wisły”. Jedyny tak bieg, ze względu na trasę, to wspólne przedsięwzięcie Urzędu m.st. Warszawy, Komendy Stołecznej Policji oraz sekcji strzeleckiej CWKS Legia Warszawa. – Wiślany, przedwojenny brzeg, to było miejsce spotkań i relaksu dla całej Warszawy – mówi Bogdan Jeziorski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej w PKP Cargo. – Chcemy, aby brzegi Wisły znów zapełnili ludzie, a to wydarzenie ma ich do tego przekonać.

Biegacze rozpoczną trasę na 517 kilometrze rzeki na Golędzinowie (osiedle na Pradze Północ) i przebiegną dystans 10 km, by dotrzeć do plaży przy moście Łazienkowskim. Dojazd do miejsca zbiórki ułatwi rower miejski - przy starcie biegu powstanie specjalny mobilny punkt, w którym będzie można zdać rower „Veturilo”.

W biegu weźmie udział ponad 900 uczestników oraz 3-osobowe reprezentacje służb mundurowych, m.in. policji, straży granicznej, straży pożarnej i straży miejskiej. W czasie kiedy biegacze będą rywalizować na trasie, sponsor biegu PKP Cargo, po drugiej stronie Wisły, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej tuż przy Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty I Armii WP, przygotował ciekawą atrakcję dla warszawiaków. W mobilnym kinie, w technologii 5D, zostanie zaprezentowany film korporacyjny pt. „Tajemnica piątego wagonu”. Zrealizowany w technice stereoskopowej, dającej efekt iluzji przestrzenności i trójwymiarowości obrazu, film w specjalny sposób prezentuje spółkę i jej dokonania.

Start biegu godz. 10.00. Biegacze będą mieli 2 godziny na pokonanie dystansu. Kino 5D będzie działało od godz. 10 do 20.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas