Menu
A+ A A-

Sportowcy pod dobrymi skrzydłami Wyróżniony

Sportowcy pod dobrymi skrzydłami

Grupa Lux Med ponownie została głównym partnerem medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Największa sieć medyczna w Polsce, która wspiera polskich olimpijczyków od ponad trzech lat, zobowiązała się zapewnić im kompleksową opiekę aż do 2022 r.

Umowa, na mocy której Grupa Lux Med pozostaje Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, została podpisana podczas noworocznego spotkania Polskiej Rodziny Olimpijskiej. Grupa będzie nadal otaczać opieką medyczną olimpijczyków oraz kandydatów na olimpijczyków.

Na uroczystości był obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, a także minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz.

Ponad trzy lata temu Lux Med zdecydował się na współpracę z PKOl i wsparcie polskich sportowców – tych, którzy są w drodze na olimpiadę, jak i tych, którzy dopiero w przyszłości mogą zawalczyć o udział w igrzyskach i olimpijskie laury. Dotychczas Grupa pomogła już prawie 1200 sportowcom, realizując przy tym blisko 10 tys. procedur medycznych.

– Od 2014 r. Grupa Lux Med otacza profesjonalną i kompleksową opieką medyczną polskich Olimpijczyków. Jestem przekonana, że nasza współpraca z PKOl przynosi polskim sportowcom wiele korzyści i bardzo się cieszę, że będziemy ją kontynuować. Zwłaszcza, że wspieramy nie tylko mistrzów, ale także tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę na olimpijskie szczyty. Jesteśmy bardzo dumni, że jako Główny Partner Medyczny PKOl możemy być częścią Polskiej Rodziny Olimpijskiej i tym samym współtworzyć historię polskiego sportu – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy.

Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pod opieką lekarzy znajduje się 1,9 mln pacjentów, do których dyspozycji jest 200 ogólnodostępnych i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 31 placówek diagnostycznych, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 1600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 tys. osób, w tym około 6300 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas