Menu
A+ A A-

V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka! Wyróżniony

V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka!

Kilkuset młodych zawodników z trzech kontynentów będzie grać o puchar V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka organizowanych w dniach 15-16 lipca na warszawskim stadionie Legii. W wydarzeniu wezmą udział światowe gwiazdy piłki nożnej, znani aktorzy i dziennikarze rozegrają swój własny mecz, a wszyscy uczestnicy będą mogli degustować potrawy pochodzące z krajów młodych piłkarzy i piłkarek.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to międzynarodowe święto piłkarskie, które na stałe zagościło już w kalendarzu największych imprez sportowych organizowanych w Warszawie.

Zawodnikami są dziewczęta i chłopcy z domów dziecka, którzy nie ukończyli jeszcze 17 lat, reprezentujący drużyny narodowe z całego świata.

W ciągu dwóch dni rywalizacji rozegrają mecze fazy grupowej i pucharowej. W niedzielę najlepsze drużyny zmierzą się w wielkim finale.

W tegorocznych rozgrywkach wezmą udział 24 drużyny, m.in. z Francji, Hiszpanii, Irlandii, Japonii, Litwy, Rosji, Tajlandii i Wietnamu, a także reprezentacja Polski, wybrana z najlepszych zawodników VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka.

Biało-czerwoni, uchodzący za jednego z faworytów, mają na swoim koncie już wszystkie tytuły: Mistrza Świata 2013, Wicemistrza Świata 2014 i 2015 oraz brązowy medal w ubiegłorocznych rozgrywkach.

 

Imprezie będzie towarzyszy Warszawski Targ Śniadaniowy, który po raz pierwszy odbędzie się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Podczas niego będzie można spróbować specjałów kuchni krajów, z których pochodzą zawodnicy. Atrakcją będzie także mecz z udziałem gwiazd - na murawie zmierzą się aktorzy i dziennikarze telewizyjni oraz po raz pierwszy - przedstawiciele polskiego YouTube’a. W meczu zagrają m.in.: Tomasz Oświeciński, Jacek Rozenek, Leszek Stanek, Andrzej Andrzejewski, Magic of Y, Nexos, Junajted i AdBuster. Widowisko będzie komentował Jacek Kurowski, dziennikarz redakcji TVP Sport, a imprezę będzie można również śledzić na kanałach youtuberów. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą polscy piłkarze: Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz oraz gwiazdy światowej piłki nożnej: John Collins (A.S. Monaco), Frank Verlaat (Ajax Amsterdam), Rui Barros i Siergiej Alejnikow (Juventus Turyn).

Biedronka wspiera działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial” już od 2011 r. Obok zaangażowania finansowego, zapewnia też napoje i przekąski dla zawodników oraz funduje szereg nagród m.in. sprzęt elektroniczny i sportowy.

 

Do tej pory w czterech edycjach Mistrzostw Świata wzięło udział ponad tysiąc młodych piłkarzy z 36 krajów świata. Idea Mistrzostw tak bardzo spodobała się dzieciom i ich opiekunom, że uczestniczące w nich kraje zaczynają organizować własne turnieje, będące przygotowaniem do wyjazdu do Polski. W maju br. odbyły się już drugie Mistrzostwa Niemiec, a w lutym pierwsze Mistrzostwa Tajlandii.

Ostatnio zmienianypiątek, 14 lipiec 2017 09:00
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas