Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1030.

CSR u wydawców książek Wyróżniony

CSR u wydawców książek www.sxc.hu

Czy spojrzenie na społeczną odpowiedzialność biznesu będzie miało wpływ na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw? Czy CSR jest w ogóle potrzebny firmom z sektora MŚP? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy niedawnej debaty pt. „CSR szansą dla MŚP?”.

Podczas debaty przedstawiciele instytucji propagujących działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dużych firm poinformowali o szczegółach własnych działań na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Bowiem dobre praktyki tego typu stosowane już od lat przez duże firmy mogą stanowić przykład dla przedsiębiorców z sektora MŚP.

Działalność społecznie odpowiedzialna jest m.in. domeną branży wydawnictw edukacyjnych, skupionych w Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki (PIK). Przygotowanie podręczników wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale wiąże się także z odpowiedzialnością za wpływ, jaki narzędzia edukacyjne mają na jakość nauczania. Jednocześnie wydawnictwa edukacyjne szeroko angażują się w szereg projektów społecznych jako odpowiedzialny pracodawca, członek społeczności oraz partner edukacyjny. Akcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży, promocja wolontariatu pracowniczego, programy praktyk dla studentów, promowanie wysokich standardów etycznych w branży – to tylko niektóre z przykładów praktycznej realizacji misji społecznej odpowiedzialności przez wydawnictwa edukacyjne.Świadomość społecznego oddziaływania działalności wydawnictw stała się impulsem do stworzenia wspólnych zasad dla całej branży. Kodeks Dobrych Praktyk podpisany w 2012 r., w którym sygnatariusze zobowiązują się do rzetelności i przestrzegania zasad etyki w kontaktach ze szkołami, jest wyjątkowym na polskim rynku przykładem samoorganizacji branży i potwierdzeniem, że zasady etyki powinny stać na pierwszym miejscu przed celami biznesowymi. Bartosz Opaśnik z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, należących do Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK, podkreślił, że jego firma nie zużywa wielkich ilości papieru. Preferuje elektroniczny tryb pracy nad wydawanymi pozycjami książkowymi. Podejmuje współpracę z Caritasem, biorąc udział we wspólnych inicjatywach charytatywnych.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas