Menu
A+ A A-

CSR w dużych i małych firmach

CSR w dużych i małych firmach www.sxc.hu

Czy spojrzenie na CSR będzie miało wpływ na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw? Czy CSR jest w ogóle potrzebny firmom z sektora MŚP? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy niedawnej debaty pt. „CSR szansą dla MŚP?”.

Podczas debaty przedstawiciele instytucji propagujących działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dużych firm poinformowali o szczegółach własnych działań na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. Bowiem dobre praktyki tego typu stosowane już od lat przez duże firmy mogą stanowić przykład dla przedsiębiorców z sektora MŚP.

Jeronimo Martins Polska działa według pięciu filarów CSR: Godny zaufania pracodawca, Godny zaufania partner handlowy, Godna zaufania jakość, Godny zaufania członek środowiska oraz Godny zaufania członek społeczeństwa.W ramach wspomnianych obszarów podejmuje liczne inicjatywy, wśród nich wymienić można program profilaktyki zdrowotnej dla pracowników, czy też zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących realizowane z Federacją Polskich Banków Żywności i Caritas. Sieć Biedronka mocno angażuje się w obszar społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspólnie z partnerami wprowadziła na rynek pierwszy w Polsce produkt z misją społeczną - kaszkę „Mleczny Start“, dostępną dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Od wielu lat współpracuje z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi instytucji. Przekazuje m.in. żywność oraz produkty przydatne w gospodarstwie domowym. Sieć jest również zaangażowana w organizację obchodów Międzynarodowego Dnia Chorego w warszawskich szpitalach dziecięcych. Wspierała prace badawcze prowadzone na rzecz budowy sztucznego serca. W opinii przedstawiciela JMP, Anetty Jaworskiej CSR to jedno z istotnych narzędzi do zarzadzania biznesem i optymalizacji kosztów. Dla sieci Biedronka jednym z priorytetów jest funkcjonowanie w lokalnej społeczności. Zbliża to duże firmy, jak Biedronka i małe. Oprócz wielu działań na rzecz własnych pracowników (firma zatrudnia ich ponad 40 tys. w całej Polsce) ta popularna sieć sklepów przyczynia się do zmian architektonicznych bezpośredniego otoczenia budowanych (przejmowanych) sklepów. Odpowiednio przebudowuje lokalne drogi i parkingi, dostosowuje do otoczenia wygląd zewnętrzny swoich placówek handlowych, np. zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas