Menu
A+ A A-

400 warsztatów edukacji żywieniowej dla 8 tys. dzieci Wyróżniony

400 warsztatów edukacji żywieniowej dla 8 tys. dzieci fot. Biedronka

W Warszawie ruszyła druga edycja cyklu bezpłatnych warsztatów edukacji żywieniowej „Zielona Kraina”, skierowanych do uczniów czwartych klas szkół podstawowych.

Program realizowany jest przez koalicję firm Jeronimo Martins Polska (sieć Biedronka) i Green Factory Sp z o.o. pod patronatem merytorycznym Instytutu Żywności i Żywienia. Łącznie w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się 400 warsztatów dla około 8 tys. dzieci.

Celem programu jest kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków żywieniowych. W ramach jego pierwszej edycji dietetycy wraz z kucharzami podczas 200 warsztatów „Zielona Kraina” odwiedzili ponad 4 tys. dzieci i 200 nauczycieli z około 70 szkół w Białymstoku, Kielcach, Poznaniu i Wrocławiu. Warsztaty obejmują interaktywne pogadanki dotyczące zasad prawidłowego żywienia, wspólne przygotowywanie posiłków ze świeżych owoców i warzyw, prezentację zawodu dietetyka i kucharza oraz gry i zabawy edukacyjne.Program zajęć wpisuje się w podstawę programową szkoły podstawowej oraz uwzględnia aktualne trendy żywieniowe zalecane przez ekspertów.

Oprócz Warszawy, warsztaty w ramach programu „Zielona Kraina” odbędą się w kilku innych miastach. W Olsztynie trwa już nabór szkół do nich, a w pozostałych miastach ruszy w październiku 2016 r. Warsztaty będą miały miejsce w Warszawie, w II poł. września do listopada 2016, w Olsztynie – w grudniu 2016, w Szczecinie – w styczniu do I poł. lutego 2017, w Bydgoszczy/Toruniu – w II poł. lutego do I poł. kwietnia 2017, a w Trójmieście – w II poł. kwietnia do czerwca 2017 r.

Na stronie internetowej programu www.zielona-kraina.com organizatorzy programu „Zielona Kraina”, oprócz informacji o programie i możliwości udziału szkół, udostępnili materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców. Wśród nich znalazły się m.in. skrypty zajęć lekcyjnych dla pedagogów oraz porady dla rodziców, jak pomóc dziecku z nadwagą czy dbać o aktywność fizyczną dziecka. Materiały zostały przygotowane przez dietetyczki pracujące w zespole naukowym Instytutu Żywności i Żywienia.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 29 wrzesień 2016 10:14
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas