Menu
A+ A A-

Tornister z uśmiechem Wyróżniony

Tornister z uśmiechem

W tym roku wydawcy książek edukacyjnych przekazali ponad 10 tys. podręczników szkolnych potrzebującym dzieciom w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów". W ciągu ostatnich pięciu lat do uczniów w całej Polsce trafiło już ponad 60 tys. podobnych egzemplarzy.

Wydawnictwa edukacyjne, zrzeszone w Polskiej Izbie Książki, uczestniczą w akcji „Tornister pełen uśmiechów" od 2011 r. W tym roku w akcji wzięły udział wydawnictwa: LektorKlett, Macmillan, Nowa Era, Nowela, Oxford University Press, Pearson, PWN, WSiP. Przedstawiciele wydawców odebrali podziękowania ze strony władz Caritasu, podczas finału akcji, który miał miejsce w Lublinie 28 września.

- Wiemy, że każdy przekazany przez nas podręcznik trafi do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki temu wszystkie dzieci idące do szkoły będą miały nowe książki. Caritas a wraz z nim my, wydawcy, gwarantujemy dzieciakom równy start. To dla nas zaszczyt, że możemy w tym pomóc – mówi Jarosław Matuszewski przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK. - Przy założeniu, że średnia cena każdej przekazanej przez wydawców edukacyjnych książki to 25 zł. można śmiało stwierdzić, że wsparliśmy akcję kwotą półtora miliona zł – dodaje.

Kampania „Tornister pełen uśmiechów" realizowana jest w całej Polsce w diecezjalnych i parafialnych Caritas. Parafianie wypełnią wyprawkami szkolnymi plecaki zakupione przez Caritas diecezjalne i rozdawane w parafiach. Wyprawki kupowane są również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców. Gotowe wyprawki przed początkiem roku szkolnego przekazane zostaną dzieciom.

Działania prospołeczne wydawnictw edukacyjnych zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki były wielokrotnie doceniane i nagradzane – m.in. w konkursie Dobroczyńca Roku. W czerwcu 2016 r. przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK, odebrał nagrodę Gazety Finansowej „Finansista roku", za udział w akcji „Tornister pełen uśmiechów" w 2015 r. Caritas Polska oraz wydawcy edukacyjni zostali też wyróżnieni w 2013 r. również za akcję „Tornister Pełen Uśmiechów" w „Raporcie Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" Gazety Finansowej i Super Biznesu, dodatku ekonomicznego do Super Expressu.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas