Menu
A+ A A-

Kawiarnia Naukowa Wyróżniony

Kawiarnia Naukowa

Kawiarnia Naukowa ma już 15-letnią tradycję – jej goście to ludzie niezwykli, którzy do nauki podchodzą z wielką pasją, są autorytetami w swoich dziedzinach.

Spotkanie z prof. Henrykiem Skarżyńskim, dyrektorem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, odbyło się pod hasłem „Być lekarzem". Prof. Skarżyński znany jest bowiem nie tylko jako twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach i otochirurg, który wykonał wiele pionierskich operacji, lecz także – czy może przede wszystkim – jako lekarz z powołania, dla którego najważniejsze jest dobro pacjenta.

To właśnie o relacjach pomiędzy lekarzem a pacjentem mówił profesor Skarżyński w wywiadzie udzielonym przez red. Pawła Walewskiego z „Polityki". Jak tłumaczy prof. Skarżyński, kiedyś pacjent przychodził do lekarza, natomiast dzisiaj bardzo często zgłasza się do specjalisty, który ma ograniczony czas na każdego pacjenta, i który pracuje jak komputer. Lekarz jest zobowiązany do tego, by wszystko dokumentować – pisze więc i wypełnia odpowiednie rubryki zamiast wykorzystać czas na rozmowę z pacjentem, skupić się na jego dolegliwościach i problemach. Bardzo istotne jest aby pacjent przed lekarzem się otworzył, tak, żeby łatwiej było go poznać i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas