Menu
A+ A A-

Trzy pytania do... Jerzego Bluma Wyróżniony

Trzy pytania do... Jerzego Bluma Fot.: Mateusz Tyszkiewicz

Rozmowa z Jerzym Blumem, dyrektorem sieci przedszkoli AMO Play and Learn, które zostały wyróżnione nagrodą portalu Kurier365.pl.

Jak wyróżnić się na rynku przedszkoli?

Najważniejsze w opiece nad dziećmi jest to, by stworzyć warunki dopasowane do ich potrzeb. Dzieci muszą czuć się bezpiecznie, ale też skoro spędzają w przedszkolu wiele godzin dziennie, czas ten powinien być zapełniony ciekawymi i wartościowymi zajęciami. Dlatego przedszkola Amo prowadzą różnorodne zajęcia w małych, 12-osobowych grupach. W dzisiejszych czasach oczywistością jest dużą liczba godzin zajęć i zabaw w językach obcych, a w szczególności po angielsku. Oprócz tego bardzo ważne jest zapewnienie posiłków uwzględniających diety eliminacyjne ze względu na coraz częstsze uczulenia dzieci.

Jakie działania przedszkola najbardziej przekonują rodziców?

Bezpieczeństwo, higiena, wartościowa edukacja - to najważniejsze elementy, na które zwracają uwagę rodzice. Ale najważniejsza jest kadra. To nauczyciel tworzy w przedszkolu świat dziecku. W przedszkolach Amo bardzo dbamy by nasz personel był nie tylko wykwalifikowany, ale przede wszystkim by miał właściwe podejście do dzieci, tak by czuły się komfortowo.

Z jakich zajęć najchętniej korzystają dzieci?

Jeśli zadbamy o odpowiednią osobę, która poprowadzi zajęcia, zainteresuje ona dzieci niezależnie od tematyki. A wachlarz propozycji jest bardzo szeroki, począwszy od rytmiki, plastyki czy angielskiego, skończywszy na karate i pantomimie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas