Menu
A+ A A-

Zależy nam na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy Wyróżniony

Zależy nam na budowaniu pozytywnego wizerunku firmy Fot. Compensa

Rozmowa z Franzem Fuchsem, prezesem firmy Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group, laureatem ostatniej edycji "Pracodawcy Godnego Zaufania".

Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” jest ukoronowaniem wieloletniej polityki Compensa w kwestii poszanowania praw Pracowników, oferowanych świadczeń i pomocy socjalnej oraz tworzenia dogodnych dla Pracowników warunków doskonalenia kompetencji, dzięki której zbudowaliśmy silny zespół specjalistów pozostających w strukturach firmy przez długie lata.

 

W jaki sposób angażujecie Państwo swoich pracowników w budowanie odpowiedzialnego biznesu?

Compensa co roku organizuje różne inicjatywy angażujące Pracowników firmy. Jedną z nich jest tzw. Dzień Aktywności Społecznej, organizowany przez spółki należące do Grupy Vienna Insurance Group. W ramach akcji każdy Pracownik może wybrać instytucję (np. Fundację, Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziecka), którą będzie chciał wspomóc własną pracą lub darami. Wolontariat Pracowników uznawany jest jako płatna, usprawiedliwiona nieobecność w pracy. Tej jesieni, wzorem lat ubiegłych, Pracownicy naszej Firmy mieli między innymi okazję wesprzeć w pracach porządkowych jeden z warszawskich Domów Dziecka. Dzięki ofiarności osób z różnych działów i departamentów dzieci otrzymały także przybory plastyczne, gry, słodycze oraz gadżety firmowe.

Ponadto, w tym roku Compensa po raz kolejny weźmie udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji od każdej polisy AC sprzedanej w okresie 21 października - 31 grudnia 2013, Compensa przekaże 5 zł na rzecz WOŚP. Do udziału w tej inicjatywie serdecznie zachęcamy wszystkich naszych Pracowników, poprzez specjalny mailing i informacje w newsletterach firmowych.

Jakimi programami socjalnymi przyciągacie do Waszej firmy Pracowników?

Compensa oferuje swoim Pracownikom bogaty i odpowiednio zróżnicowany program socjalny, do którego zaliczane są zarówno świadczenia finansowe jak i pozapłacowe. Osoby zatrudnione w naszej firmie mają możliwość skorzystania ze świadczeń opieki medycznej, oferowanej przez jedną z prywatnych sieci medycznych. Takim pakietem mogą zostać także objęci członkowie rodzin Pracowników lub ich partnerzy życiowi. Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym, istnieje możliwość zaszczepienia się przeciwko grypie.

Compensa oferuje także Pracownikom zniżki na produkty ubezpieczeniowe oraz możliwość przystąpienia do specjalnie opracowanego programu ubezpieczenia indywidualnego na życie. Naszym Menedżerom proponujemy dodatkowo ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie turystyczne w podróży. W Firmie funkcjonuje specjalny finansowy program motywacyjny, a najlepsi Pracownicy mogą liczyć na podwyżki, premie uznaniowe i nagrody.

Dla wygody Pracowników Firma zapewnia autobusy „firmowe”, które kursują na trasie z Centrum miasta do budynku Centrali Firmy.

W trosce o kondycję naszych Pracowników, co tydzień organizujemy zajęcia sportowe, w ramach których mają oni możliwość wspólnej gry w piłkę siatkową lub koszykową. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością i pełnią ważną funkcję integracyjną oraz relaksacyjną po godzinach pracy. Jednocześnie od kilku lat organizowany jest między oddziałami firmy w całej Polsce Turniej Piłkarski. Nasi Pracownicy mogą również skorzystać ze zniżką z programu Benefit System, umożliwiającego darmowy udział w licznych zajęciach z zakresu sportu i rekreacji, organizowanych w ośrodkach sportowych w całej Polsce.

W czym przejawia się troska Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group o zasoby naturalne?

Mamy świadomość, jak ważne jest w dzisiejszych czasach odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego. Dlatego też staramy się przykładać dużą wagę do rozważnego wykorzystywania jego zasobów. W związku z tym, w firmie Compensa, został wprowadzony Kodeks Etyki Biznesu, którego integralna część dotyczy zobowiązania Pracowników do dbałości o zasoby naturalne, wykorzystywane w codziennej pracy.

Wdrożyliśmy także nowy kierunek dystrybucji ubezpieczeń, który umożliwia sprzedaż polis przez tablety i smartfony. Dzięki nowatorskiemu narzędziu Compensa Mobile, mamy możliwość rezygnacji z wystawiania polis papierowych, co wspiera ekologiczny, bezpapierowy obrót dokumentów.

Co oznacza dla Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group zdobycie tytułu „Pracodawcy Godnego Zaufania”?

W sytuacji obecnego na rynku pracy kryzysu ekonomicznego niezmiernie ważne jest postrzeganie organizacji jako wiarygodnego Pracodawcy oferującego stabilne warunki zatrudnienia. Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” jest ukoronowaniem wieloletniej polityki Compensa w kwestii poszanowania praw Pracowników, oferowanych świadczeń i pomocy socjalnej oraz tworzenia dogodnych dla Pracowników warunków doskonalenia kompetencji, dzięki której zbudowaliśmy silny zespół specjalistów pozostających w strukturach firmy przez długie lata.

Przyznany tytuł ten podnosi wartość Compensa na rynku pracy, pozycjonując naszą organizację jako Pracodawcę cieszącego się wysokim prestiżem i zaufaniem wśród obecnych i potencjalnych Pracowników Firmy. Takie postrzeganie wpływa na atrakcyjność firmy Compensa w oczach Kandydatów, a tym samym umożliwia nam przyciągnięcie do naszej organizacji Pracowników o najwyższych kompetencjach.

Jesteśmy dumni, że nasza Firma została doceniona jako Pracodawca oferujący stabilne warunki zatrudnienia. Zależy nam na budowaniu pozytywnego wizerunku Firmy w trzech obszarach – Klientów, Partnerów Biznesowych oraz Pracowników. Tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania” niewątpliwie podkreśla naszą rangę na rynku ubezpieczeniowym.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas