Menu
A+ A A-

Lepiej zapobiegać niż leczyć Wyróżniony

Lepiej zapobiegać niż leczyć Fot. arch.

Rozmowa z Robertem Gajdą, dyrektorem Centrum Medycznego „Gajda-Med”, laureatem nagrody „VIP 2013”.

Skupiamy się na propagowaniu zdrowego stylu życia. W strukturach CM Gajda-Med działa zarówno Centrum Kardiologii Sportowej jak i Klub Rekreacyjno-Sportowy „Zdrowy Styl Życia” a dodatkowo została powołana do życia fundacji o celowo zbieżnej nazwie „Zdrowy Styl Życia”, która wspiera finansowo zarówno cele klubu, jak i działalności Centrum Kardiologii Sportowej w zakresie działań statutowych, w tym charytatywnych i naukowych.

 

 Co dla Pana osobiście i Pańskiej firmy oznacza stawianie na pierwszym planie w działalności najwyższej jakości produktów i usług?
W XXI w. sektor usług medycznych podlega ogromnym zmianom i właśnie jakość świadczonych usług medycznych ma coraz większe znaczenie dla pacjenta. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oferujemy naszym pacjentom badania na najwyższej klasy sprzęcie, wykonywane przez wybitnych fachowców. Centrum Medyczne Gajda-Med jest Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej powstałym w grudniu 1998 r. Od początku powstania Centrum jego pozycja na rynku umacnia się, dzięki wysokiej jakości świadczonych usług medycznych, połączonych z miłą, kompetentną i fachową obsługą. Centrum Medyczne Gajda-Med posiada piętnaście filii, a w najbliższym czasie powstaną kolejne. Przyjmowani pacjenci korzystają z usług refundowanych przez NFZ oraz prywatnych, w zakresie ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych, podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologii z ortodoncją, opieki długoterminowej i innych, zgodnie z najwyższymi standardami światowymi. Dziś w skład samych ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych wchodzą między innymi: kardiologia, gastroenterologia, otolaryngologia, neurologia, ortopedia i traumatologia narządów ruchu, alergologia, urologia, endokrynologia, ginekologia i położnictwo, onkologia, okulistyka dla dorosłych i dla dzieci, ginekologia dla dziewcząt, medycyna sportowa. Utworzona poradnia kardiologii sportowej jest poradnią wysokospecjalistyczną pełniącą funkcję poradni konsultacyjnej dla sportowców wyczynowych i osób uprawiających sport amatorsko. Od 2010 roku kardiologia sportowa działa w ramach.
Wykonujemy badania ultrasonograficzne na najwyższej klasy aparatach z kolorowym obrazowaniem 3D/4D w pełnym zakresie przez wybitnych fachowców. Posiadamy nowoczesną pracownię prób wysiłkowych. Przychodnia nasza wyposażona jest w sprzęt najwyższej jakości, posiadający stosowne atesty i certyfikaty, w tym wymienione już aparaty USG, których aktualnie posiadamy 7 sztuk, EKG, Holter EKG, Holter RR, nowoczesne unity stomatologiczne oraz rentgen stomatologiczny z systemem radiowizjografii cyfrowej. Pacjenci stomatologiczni maja komfort leczenia korzystając z sedacji podtlenkiem azotu. Oferujemy pełen zakres diagnostyki laboratoryjnej, z możliwością otrzymania wyniku badania w ciągu kilku godzin od pobrania materiału biologicznego do badań.

Na czym polega nowoczesne podejście Pana jako kierującego firmą do promocji jej działalności? Jak zmieniało się to podejście w ostatniej dekadzie?
Zgodnie ze starożytną zasadą „Lepiej zapobiegać niż leczyć” skupiamy się na propagowaniu zdrowego stylu życia. W strukturach CM Gajda-Med działa zarówno Centrum Kardiologii Sportowej jak i Klub Rekreacyjno-Sportowy „Zdrowy Styl Życia” a dodatkowo została powołana do życia fundacji o celowo zbieżnej nazwie „Zdrowy Styl Życia”, która wspiera finansowo zarówno cele klubu, jak i działalności Centrum Kardiologii Sportowej w zakresie działań statutowych, w tym charytatywnych i naukowych. Wszystko zazębia się ze sobą i jest wzajemnie od siebie zależne. Cele fundacji związane z promowaniem zdrowego trybu życia realizowane są poprzez Klub Rekreacyjno-Sportowy „Zdrowy Styl-Życia”. Działa w nim sekcja zdrowego odżywiania. Prowadzona przez wysokiej klasy dietetyka, który profesjonalnie doradza w procesie zdrowego odżywiania, pomagając zrzucić zbędne kilogramy czy utrzymać stosowną wagę zawodnikom wyczynowym, jeśli ma ona istotny wpływ na osiągane wyniki, i pacjentom, jeśli ma to wpłynąć korzystnie na terapię choroby podstawowej. Klub posiada sekcję terapii ruchem, w której profesjonalni instruktorzy prowadzą zajęcia w podsekcjach: biegowej, pływackiej, rowerowej, fitness, tanecznej, nordic walking, jazdy konnej, kulturystycznej i wielu innych. Klub od wielu lat prowadzi zajęcia sportowe, był wielokrotnie organizatorem imprez sportowych i rekreacyjnych, w których uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli.
Naukowo-medyczne cele Fundacji „Zdrowy Styl Życia” są realizowane poprzez Centrum Kardiologii Sportowej. Centrum powstało z mojej inicjatywy jako lekarza specjalisty z dziedziny kardiologii i medycyny sportowej, nie bez znaczenia wielkiego entuzjasty sportu, nadal czynnie uprawiającego wiele jego dyscyplin. Potrzeba stworzenia centrum wynikała z moich osobistych doświadczeń sportowych, znajomości fizjologii i psychologii. Liczba kardiologicznych dolegliwości towarzyszących sportowcom, których nie tylko częstotliwość lecz także złożoność przekracza możliwości diagnostyczno-terapeutyczne lekarzy sportowców czy kardiologów z osobna, nie była bez znaczenia dla jego rozwoju.
W CKS prowadzone jest szerokie spectrum badań sportowców z użyciem najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego, które wspierają rozwój wielu talentów i karier sportowych, przykładowe to: Echo serca, próba wysiłkowa, USG jamy brzusznej, EKG, Holter EKG, Holter RR. Obecnie z usług jednostki korzysta wielu sportowców z Polski i spoza jej granic.

Jakie znaczenie miało dla Pana otrzymanie statuetki „VIP 2013”?
Tytuł VIP 2013 za stworzenie firmy w oparciu o najwyższe standardy, to kolejne wyróżnienie potwierdzające słuszność kierunku, w którym się rozwijamy. W 2012 r. CM Gajda-Med uznane zostało za najlepszą przychodnię medyczną ostatniej dekady na Mazowszu w konkursie Mazowiecka Firma Dziesięciolecia, co - w moim przekonaniu - ugruntowało pozycję firmy jako jednego z liderów usług medycznych nie tylko na Mazowszu, lecz także w całym kraju. To jednak nie jedyne wyróżnienie. W 2011 r. zajęliśmy I miejsce w Polsce w konkursie medycznym Perły Medycyny w kategorii „niepubliczne zakłady lecznictwa otwartego”, zaś w roku 2010 - I miejsce w konkursie Mazowiecka Firma Roku w kategorii „medycyna”. Rok 2009 przyniósł nam również wygraną w konkursie Perły Medycyny, a w listopadzie 2008 r. w tym samym konkursie zdobyliśmy II miejsce w Polsce wśród przychodni specjalistycznych.

Ostatnio zmienianyniedziela, 08 grudzień 2013 00:05
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas