Menu
A+ A A-

CSR ważnym elementem w zarządzaniu Wyróżniony

CSR ważnym elementem w zarządzaniu Fot. KIG

Z Andrzejem Arendarskim, prezesem Krajowej Izby Gospodarczej, wyróżnionym przez magazyn Home&Market tytułem TOP Menedżera 2012 rozmawia Maciej Pawlak.

Do czego służą przedsiębiorcom skoncentrowanym na prowadzeniu własnych firm takie organizacje jak Krajowa Izba Gospodarcza?
Krajowa Izba Gospodarcza i izby oraz organizacje w niej zrzeszone, do których należą przedsiębiorstwa przede wszystkim działają na rzecz ich rozwoju. Dostarczania wsparcia merytorycznego i doradczego w prowadzeniu działalności gospodarczej. KIG jako organizacja narodowa prowadzi, z sukcesami, działania z zakresu rzecznictwa interesów w relacjach z administracja rządową i parlamentem. Prowadzimy również szereg kampanii informacyjnych, na przykład poprzez organizację szeregu konferencji poszerzających wiedzę przedsiębiorców, takich jak Kongres Innowacyjnej Gospodarki (którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2013 r.) czy też Forum Młodych Przedsiębiorców.
Czy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) to w Polsce wciąż moda czy konieczność, zwłaszcza w odniesieniu do sektora MSP?

CSR jest ważnym elementem w zarządzaniu przedsiębiorstwem, staramy się promować tę ideę wśród przedsiębiorców poprzez konferencje, czy też współpracę przy opracowywaniu raportów z tej dziedziny. Pokazujemy przykłady firm, które osiągnęły trwały sukces na rynku właśnie poprzez włączenie w swoją działalności polityki społecznie odpowiedzialnej.

Jako specjalista z zakresu gospodarki jak Pan ocenia obecny stan podaży na rynku energetycznym w Polsce? Powinniśmy stawiać na przyspieszenie prac na pozyskiwaniem gazu z łupków, rozpocząć budowę elektrowni jądrowej, rozbudowywać istniejące i budować nowe bloki energetyczne na bazie złóż węgla czy postawić na rozwój zielonej energetyki (tzw. OZE): czy realne jest jednoczesne wykorzystywanie wszystkich wymienionych źródeł energii?
Energetyka to jeden z kluczowych tematów gospodarczych, zwłaszcza w perspektywie unijnego pakietu klimatyczno - energetycznego. Apelujemy do rządu, by bronił interesów gospodarczych kraju w związku z propozycjami zaostrzenia polityki klimatycznej Unii Europejskiej i wprowadzenia restrykcyjnych ograniczeń emisji dwutlenku węgla po 2020 roku. Chcielibyśmy również, aby administracja prowadziła otwartą politykę informacyjną, taką która uwzględni rzeczywiste koszty efekty, jakie niesie wsparcie OZE. Uświadamiającą obywatelom ich udział w kosztach prowadzonej polityki klimatyczno energetycznej. Bez inwestycji w energetykę grozi nam energetyczna katastrofa, działania związane z dywersyfikacją źródeł energii są więc konieczne. Temat podaży na rynku energetycznym będzie tematem jednego z paneli Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Opinie przedsiębiorców i polityków w tej sprawie będzie można usłyszeć w dniu 26 czerwca w Centrum Nauki Kopernik.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas