Menu
A+ A A-

Oddajemy internet przedsiębiorcom Wyróżniony

Oddajemy internet przedsiębiorcom

Rozmowa z Tomaszem Kuzakiem, twórcą środowiska technologicznego o nazwie Inquise, które ułatwia firmom działanie w internecie.

Załóżmy, że jestem przedsiębiorcą zainteresowanym pozyskaniem nowych klientów. Co możecie mi państwo zaoferować?

Zawiązanie sojuszu, w którym obie strony długofalowo powiększają swoje zyski pracując ramię w ramię. Przed podjęciem współpracy wyposażymy Pana w elementarną wiedzę o internecie i wykorzystaniu zasad marketingu i psychologii oraz przedstawimy nasze metody pracy, których celem jest zdobywanie tzw. klientów premium.


Klient premium to osoba zainteresowana pańskim produktem lub usługą, która pozytywnie angażuje się w proces obsługi, niejednokrotnie samodzielnie pomagając w jego realizacji. A finalnie jest tak zadowolona z efektu, że samorzutnie poleca Pana usługi innym.


Już mnie Pan zainteresował, proszę powiedzieć, jak Pan chce tego dokonać?

Przekonam Pana, że psychologia, marketing oraz internet mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Jesteśmy pasjonatami marketingu, psychologii i socjotechnik sprzedaży, analityki i technologii internetowej. Wyjaśniamy do czego służy internet w biznesie, jakie można dzięki niemu uzyskać korzyści, jak rozwijać biznes w internecie. Jak szanować czas klientów z internetu i jak ich poprawnie obsługiwać, aby zyskiwać największą rentowność. Jak wykorzystać internet, aby zaczął przysparzać klientów, a nie tylko puste obietnice. Proponujemy uruchomić „kontrakt” polegający na współpracy, w ramach której pomożemy Panu otworzyć się na zmiany i uruchomić strumień rentownych klientów z internetu.

Pokierujemy pracami i weźmiemy pełną odpowiedzialność za rezultat naszych działań do tego stopnia, że gotowi jesteśmy zgodzić się na wypłatę 100 proc. uzgodnionego wynagrodzenia dopiero po tym, jak stan Pana firmowego konta powiększy się dzięki naszym wspólnym działaniom.


Jaką ma pan gwarancję, że będę uczciwy w ocenie i w wypłacie?

Aby odnieść efekt od samego początku tak samo my jak i Pan działamy w trybie „cała na przód”. Istotne jest tak samo Pana zaangażowanie jak i nasze. Od Pana oczekujemy bieżącego dostępu do informacji z życia firmy, a od siebie dajemy dyspozycyjność, metodologię, środowisko i know-how. Naszym środkiem dotarcia do klientów jest wydawanie serwisu internetowego na naszym środowisku, który jednocześnie stanowi podstawę gwarancji. Jeśli nasze działania nie przyniosą oczekiwanego efektu, zwyczajnie go wyłączamy. Jeśli „kura znosi złote jaja” to przecież jej Pan nie oskubie na rosół, tylko będzie ją Pan pielęgnował i karmił najlepszym ziarnem, aby dalej znosiła złote jaja.

 

Przypomina to sytuację, w której kupuję buty, po trzech miesiącach stwierdzam, że są dobre i dopiero wtedy płacę. Jak kontrahenci reagują na taki model biznesowy?

Początkowo szokiem i niedowierzaniem. Mówią nam, że przecież ponosimy ryzyko, bo nie mamy pewności czy nasze działania zaprocentują. Odpowiadamy, że owszem - ryzyko istnieje - ale zgadzamy się je ponosić, a kilkanaście lat doświadczenia nauczyło nas, jak te ryzyko minimalizować a ponoszone koszty racjonalizować.


Inquise to państwa drugi atut. Co to jest?

Jest to stworzone od podstaw kompletne środowisko potrzebne do pracy w internecie, które zbudowaliśmy wykorzystując między innymi Amazon Web Services. Jest to zestaw narzędzi całkowicie wspierający naszą metodologię pracy, służący do wydawania serwisów i zarządzania zespołem złożonym ze specjalistów od marketingu, psychologii, socjotechnik sprzedaży, redaktorów i ludzi od multimediów w przestrzeni internetowej.

Inquise jest narzędziem stworzonym w całości przez nas. Idealnie dopasowanym do naszej metodologii pracy umożliwiającej „spełnianie marzeń” przedsiębiorców. Nie oferujemy jednak jego sprzedaży w żadnej formie.  

 

A czy świat się zainteresował takim modelem biznesu, przypominającym leasing?

Nawiązaliśmy pierwsze kontakty z ludźmi z branży IT w Dolinie Krzemowej i wspólnie planujemy ogłosić przedsiębiorcom, że internet znowu jest dla nich. Bo teraz nie jest. Przedsiębiorcy marzą, aby internet pomógł w pozyskiwaniu rentownych klientów. Ale rzeczywistość pokazuje, że cele przedsiębiorców i specjalistów od internetu nie są zbieżne. Specjaliści chcą wykonać zlecenie nie wchodząc w szczegóły czy przedsiębiorcy osiągną oczekiwane efekty. My funkcjonujemy wyłącznie dla efektów ekonomicznych i pragniemy, aby nasz model biznesowy został nagłośniony w skali globalnej. Będzie to korzystne zarówno dla świata biznesu jak i dla nas – twórców Inquise i propagatorów praktycznej wiedzy o marketingu.

Ogłoszone przez nas informacje spowodują, że przedsiębiorcy - klienci ponad dwóch milionów firm na świecie trudniących się sprzedażą totemów technologiczno-designerskich w postaci serwisów internetowych zaczną wywierać presję i wymagać efektów takich jak opisujemy.

Dotychczasowa formuła tworzenia serwisów internetowych wyczerpała swoje możliwości, czas na nowe rozdanie kart!

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas