Menu
A+ A A-

Hotel, który pielęgnuje tradycje i spuściznę prezydenta Ignacego Mościckiego Wyróżniony

Hotel, który pielęgnuje tradycje i spuściznę prezydenta Ignacego Mościckiego

Hotel Mościcki w Spale pielęgnuje tradycje i spuściznę prezydenta Ignacego Mościckiego, który w okresie międzywojennym w Spale miał swoja rezydencje.

Wystrój wnętrza hotelu nawiązuje do okresu II Rzeczypospolitej. Udogodnienia to również położenie w centralnej Polsce, 100 km od Warszawy i 60 od Łodzi, dobre połączenia drogowe, doskonała kuchnia, możliwości aktywnego i sportowego wypoczynku. Spała to siedziba słynnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich głównie dla siatkarzy i lekkoatletów oraz miejsce Dożynek Prezydenckich, Hubertusa Spalskiego i comiesięcznych Jarmarków Antyków.

 

Mosciski Spala Michal Sloniewski

Michał Słoniewski, prezes zarządu Hotel Mościcki**** Resort & Conference w Spale

Hotele to dziś nie tylko miejsce do wypoczynku, ale też do pracy. Zgodzi się Pan z tym?

Oczywiście. Zapotrzebowanie na taką formę wypoczynku, związanej z pracą czy szkoleniami, to wynik transformacji ustrojowej, a przede wszystkim gospodarczej. To zapotrzebowanie, lekko licząc trwa już ponad 20 lat.

W takim razie, to branża, która jest mocno zależna od koniunktury?

Tak, to bardzo newralgiczna sfera, bo jeśli gospodarka ma się dobrze, to zapotrzebowanie na usługi szkoleniowe czy konferencyjne wzrasta. Jeśli gospodarka zwalania, to odbija się to też na funkcjonowaniu obiektów takich jak nasz.

Czy Hotel odpowiada potrzebom firm?

Nasze miejsce jest przyjazne dla biznesu. Działamy na terenie rozległej łódzkiej strefy ekonomicznej, gdzie znajduje się bardzo wiele fabryk i przedsiębiorstw, które korzystają z naszych usług.

Jakie warunki powinien spełniać obiekt, żeby zyskać opinie miejsca przyjaznego biznesowi?

Aby obiekt stwarzał odpowiednie warunki, najważniejsze są oczywiście sale nowoczesne konferencyjne. Co ciekawe, obecnie firmy potrzebują coraz więcej pomieszczeń z racji dużej liczby szkoleń specjalistycznych. Gościom należy też zapewnić przyjazny pobyt, w to wliczają się usługi gastronomiczne na najwyższym poziomie, i oczywiście rozrywka.

Jeszcze kilkanaście lat temu można było zauważyć duże zapotrzebowanie na tzw. eventy, obecnie ich liczba w stosunku do profesjonalnych szkoleń znacząco zmalała. Oczywiście wszelkie formy, które wzmacniają pracowniczy kolektyw wciąż są popularne, ale już nie tak bardzo jak kiedyś.

Zmieniły się priorytety firm?

Kiedyś firmy poszukiwały miejsc głównie pod eventy, dziś poszukują przed wszystkim spokojnych lokalizacji, z dobrym dojazdem i usługami na wysokim poziomie.

Co istotne, firmy które płacą za szkolenie pracowników chcą osiągnąć efekt końcowy w postaci podwyższenia poziomu wiedzy i umiejętności swoich pracowników, co nie oznacza jednak, że pozbawiają ich jakiejkolwiek formy rozrywki czy wypoczynku. Skala, w stosunku do lat ubiegłych, jest już zdecydowanie inna, mniejsza.

Hotel Mościcki Resort & Conference, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na konkretnych klientów?

Nasz obiekt jest typowo szkoleniowo-konferencyjny, nastawiono przede wszystkim na klientów biznesowych. To nasz główny target. Jeśli chodzi o turystów, którzy odwiedzają Spałę na weekend lub na kilka dni, to są oni w zdecydowanej mniejszości, i to wbrew świetnym warunkom i lokalizacji: bliskość aglomeracji łódzkiej i warszawskiej, sąsiedztwo rzeki Pilicy i Spalskiego Parku Krajobrazowego, czyli dawnej Puszczy Pilickiej. To wszystko stwarza świetne warunki do rekreacji i wypoczynku, ale przede wszystkim dla biznesu. To nasz priorytet.

 

Ostatnio zmienianyczwartek, 30 listopad 2017 20:52
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas