Menu
A+ A A-

Iwona Sroka: Nie przesypiać z szansami jakie niosą zmiany! Wyróżniony

Iwona Sroka: Nie przesypiać z szansami jakie niosą zmiany!

Uważam, że chcąc ogrywać istotną rolę w skali nie tylko krajowej, polski rynek kapitałowy musi zaoferować jak najpełniejszą i atrakcyjną konkurencyjnie gamę usług - mówi Iwona Sroka, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Finansista Roku 2016 w rozmowie z Kurier365.pl.

 Iwona Sroka dla Kurier365.pl: - Od ponad 20 lat jestem związana z giełdą i polskim rynkiem kapitałowym. Jako dyrektor na GPW w Warszawie, miałam okazję uczestniczenia w najważniejszych projektach biznesowych, dzięki którym polska giełda rosła i rozwijała swoją ofertę dla inwestorów i emitentów. Można powiedzieć… prawie całe życie zawodowe i naukowe (doktorat z opcji giełdowych) poświęciłam temu rynkowi.

Od kiedy dołączyłam do grupy KDPW, wypracowaliśmy zasadę, a może bardziej strategię, bycia liderem zmian w naszym biznesie podstawowym, nie przysypiać z szansami jakie niosą zmiany na rynku europejskim i globalnym, ciągle się rozwijać.

Pracujemy projektowo i poza działalnością operacyjną, koncentrujemy się na realizacji projektów rozwojowych.,

Uważam, że chcąc ogrywać istotną rolę w skali nie tylko krajowej, polski rynek kapitałowy musi zaoferować jak najpełniejszą i atrakcyjną konkurencyjnie gamę usług.

Rynki kapitałowe stale ewoluują, dlatego wybiegając w przyszłość w Strategii rozwoju KDPW na lata 2017 – 2021 zwracamy szczególną uwagę na wykorzystanie najbliższego nam krajowego potencjału i oparcie się na tzw. rozwoju organicznym, co nie oznacza pozostania wyłącznie we własnym kręgu. Celem naszym jest bowiem silne wsparcie polskich uczestników wychodzących na rynki zagraniczne.

W mojej ocenie w tym aspekcie model działania KDPW świetnie wpisuje się w założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która wyznacza gospodarcze perspektywy przyszłości Polski.

Krajowy Depozyt również stawia na rozwój przy wykorzystaniu własnych zasobów. Mamy kompetentnych ludzi, unikatowe i autorskie rozwiązania technologiczne, myślimy o naszych interesariuszach i staramy się dbać o polskich uczestników rynku.

Cały wywiad przeczytasz tutaj

Ostatnio zmienianypiątek, 28 kwiecień 2017 08:42
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas