Agencja Informacyjna: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji od trzech dekad wspiera działania na rzecz rozwoju i koordynuje międzynarodowe programy edukacyjne. O tym jak bardzo zmieniły się polskie szkoły i uczelnie odpowiada jedna z najbardziej doświadczonych pracownic FRSE.

Jakie działania wolontariuszy zaowocowały nagrodą w Konkursie „Dobroczyńca Roku”? Czy brak specjalistów ds. raportowania ESG jest dużym problemem?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych rozmawiamy z Panią Anettą Cekałą, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa w Diaverum Polska. Zacznijmy od informacji, że 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Kto i kiedy ustanowił to święto i dlaczego jest obchodzone akurat 12 maja?

W puszce popularnej marki „skrzydlatego” energetyka, znajduje się 80 miligramów kofeiny. Dla przykładu, kubek kawy ze znanej sieciowej kawiarni, ma jej trzy razy więcej.

Historia badań ekonomicznych i kształcenia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to już 70 lat. Władze uczelni będą świętować jubileusz wydziału ekonomicznego. Rozmawiamy z prof. Mariuszem Maciejczakiem, dyrektorem Instytutu Ekonomii i Finansów SGGW.

Został pan w sierpniu dyrektorem Narodowego Biura Promocji Austrii w Polsce, skąd to zainteresowanie Polską?

piątek, 23 wrzesień 2022 11:27

Filutowski: jaka przyszłość human resources?

Napisane przez

Z Pawłem Filutowskim, założycielem i prezesem Motivizer, polskiej spółki, która dostarcza najnowsze technologie dla działów human resources (zarządzania kapitałem ludzkim) największym organizacjom w Polsce, rozmawia Dariusz Kotara.

wtorek, 07 czerwiec 2022 12:17

Hiszpania de Luxe - profesjonalna platforma incentive

Napisane przez

Co to jest Hiszpania de Luxe? Jest to firma promująca Hiszpanię w Polsce poprzez organizację imprez branżowych oraz dla szerokiej publiczności. Tworzymy w Polsce platformę, która pozwala na bezpośredni kontakt sektora turystyki profesjonalnej w Polsce i Hiszpanii.

piątek, 01 kwiecień 2022 11:48

Renata Bem: Co organizacja charytatywna może dać biznesowi?

Napisane przez

UNICEF jest obecny od pierwszego dnia konfliktu. Przez ostatnie 8 lat mieliśmy na Ukrainie swoje biura, więc gdy rozpoczął się konflikt, byliśmy na miejscu.

środa, 13 październik 2021 15:09

Lokalizacja i pomysł, czy to wystarczy, żeby hotel odniósł sukces?

Napisane przez

Hotel prywatny czy sieciowy? Prowadzony samodzielnie czy z doradcą? Jaka forma działalności najbardziej się opłaca? To pytania, na które odpowiedzi udziela Rafał Abramczyk, ekspert hotelowy, strateg i specjalista od wprowadzania innowacji w branży hotelarskiej w hotelAG.

czwartek, 22 lipiec 2021 16:26

Krystowski: Nikogo już nie stać na energetykę węglową

Napisane przez

Ostatni argument zwolenników tak zwanych „czystych technologii węglowych” poszedł do lamusa: Chiny ogłosiły, że zamierzają przestawić swoją energetykę na tory niskoemisyjne.

środa, 14 lipiec 2021 16:54

Pobyt w domku letniskowym hitem tegorocznych wakacji

Napisane przez

Blisko 30 proc. Polaków nie ma jeszcze sprecyzowanych planów urlopowych i szuka atrakcyjnych ofert. Liczba zapytań na platformie OLX o kwatery na wakacje rośnie z każdym dniem.

niedziela, 17 styczeń 2021 07:12

Klastry będą kreować rozwój

Napisane przez

Bydgoski Klaster Przemysłowy, który pierwotnie powstawał w ramach jednego miasta, skupia dziś blisko 100 firm z całej Polski. W klastrze znajdują się też jednostki badawczo-rozwojowe i instytucje biznesu - razem jest to około 130 członków.

poniedziałek, 26 październik 2020 09:34

H&M: Covidowy sprawdzian pracodawców

Napisane przez

Dość niedawno temu, nie szukając za górami ani lasami można było znaleźć pracę, a nawet kilka. Gdy nagle… przyszedł wirus i nastał czas pandemii. Czas bardzo trudny zarówno dla pracowników, jak i ich pracodawców – wszyscy musieli zmierzyć się z „covidową” rzeczywistością.

Po apelu o wsparcie Radia Podlasie na koncie rozgłośni pojawiła się zauważalna kwota - mówi ks. Andrzej Sochal. Wsparcie dla radia może być udzielone na różne sposoby: dobrowolne wpłaty, zamawianie intencji modlitewnych, koncertu życzeń, a także przekazywanie 1 proc. z podatku na rzecz Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe – dodaje Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.

czwartek, 19 wrzesień 2019 11:12

PZL-Świdnik z grupy Leonardo chce ściślej współpracować

Napisane przez

W kwietniu tego roku świdnickie zakłady podpisały z MON, wart 1,65 mld zł, kontrakt na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla polskiej Marynarki Wojennej. Z PZL-Świdnik pochodzi 80 proc. śmigłowców dostarczonych polskim siłom zbrojnym w ostatnich latach, są filarem obecności zbrojeniowego koncernu Leonardo na krajowym rynku – mówi Marco Lupo, prezes Leonardo Poland.

środa, 02 styczeń 2019 11:01

Czas na markę Polska!

Napisane przez

Jeśli mamy do wyboru produkty polski i obcy tej samej jakości, świadomie wybieramy polski. Większość z nas wie, że należy wspierać rodzimą produkcję, i to nie tylko w imię patriotycznych wartości. - podkreśla Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

piątek, 21 grudzień 2018 11:52

Piotr Gliński: Kolekcja Czartoryskich była rozproszona

Napisane przez

Najważniejsze w tej sprawie były głosy historyków sztuki i muzealników, którzy od lat apelowali, aby jak najszybciej tę kwestię uporządkować. - powiedział Piotr Gliński o kolekcji Czartoryskich, minister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie dla "Gazety Polskiej".

piątek, 12 październik 2018 13:10

Wołyński: Łomianki w powiecie były i są traktowane po macoszemu

Napisane przez

Wywiad z p. Edwardem Wołyńskim - kandydatem KWW Tomasza Dąbrowskiego do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

piątek, 14 wrzesień 2018 14:06

Prosty i tani druk

Napisane przez

Rozmawiamy z Markiem Laskowskim, dyrektor IT w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, na temat minimalizacji kosztów druku i związanych z tym oszczędności.

piątek, 24 sierpień 2018 11:19

Stawką jest milion polskich turystów

Napisane przez

Z Agnieszką Puszczewicz, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej rozmawia Jerzy Niemociński

środa, 13 czerwiec 2018 11:12

Książę Czartoryski: Nie zarobiłem ani grosza na kolekcji

Napisane przez
Wszystko co otrzymała Fundacja, zostanie przekazane na cele charytatywne i promujące pamięć o rodzinie Czartoryskich – mówią książę Adam Karol Czartoryski i księżna Josette Czartoryska.
piątek, 27 kwiecień 2018 13:55

Mamy własną filozofię sukcesu

Napisane przez

Rozmawiamy z Ryszardem Zającem, dyrektorem naczelnym Diaverum Polska, laureatem nagrody specjalnej konkursu o tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania.

piątek, 02 luty 2018 11:51

Oddajemy internet przedsiębiorcom

Napisane przez

Rozmowa z Tomaszem Kuzakiem, twórcą środowiska technologicznego o nazwie Inquise, które ułatwia firmom działanie w internecie.

Hotel Mościcki w Spale pielęgnuje tradycje i spuściznę prezydenta Ignacego Mościckiego, który w okresie międzywojennym w Spale miał swoja rezydencje.

czwartek, 30 listopad 2017 20:45

Biznes w pięknych okolicznościach przyrodach

Napisane przez

Hotele przestają być już wyłącznie miejscami relaksu czy wypoczynku.

poniedziałek, 02 październik 2017 12:43

Strefa euro w fazie ożywienia

Napisane przez

Miniony tydzień został zdominowany przez najnowsze wieści i dane z amerykańskiej gospodarki.

czwartek, 10 sierpień 2017 09:51

Ekspansja dla klienta i własnego dobra

Napisane przez

Z Piotrem Heniczem, wiceprezesem ITAKI, największego biura podróży w Polsce, rozmawia Ewa Ploplis.

Strona 1 z 6