czwartek, 19 wrzesień 2019 11:12

PZL-Świdnik z grupy Leonardo chce ściślej współpracować

Napisane przez

W kwietniu tego roku świdnickie zakłady podpisały z MON, wart 1,65 mld zł, kontrakt na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla polskiej Marynarki Wojennej. Z PZL-Świdnik pochodzi 80 proc. śmigłowców dostarczonych polskim siłom zbrojnym w ostatnich latach, są filarem obecności zbrojeniowego koncernu Leonardo na krajowym rynku – mówi Marco Lupo, prezes Leonardo Poland.

środa, 02 styczeń 2019 11:01

Czas na markę Polska!

Napisane przez

Jeśli mamy do wyboru produkty polski i obcy tej samej jakości, świadomie wybieramy polski. Większość z nas wie, że należy wspierać rodzimą produkcję, i to nie tylko w imię patriotycznych wartości. - podkreśla Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

piątek, 21 grudzień 2018 11:52

Piotr Gliński: Kolekcja Czartoryskich była rozproszona

Napisane przez

Najważniejsze w tej sprawie były głosy historyków sztuki i muzealników, którzy od lat apelowali, aby jak najszybciej tę kwestię uporządkować. - powiedział Piotr Gliński o kolekcji Czartoryskich, minister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie dla "Gazety Polskiej".

piątek, 12 październik 2018 13:10

Wołyński: Łomianki w powiecie były i są traktowane po macoszemu

Napisane przez

Wywiad z p. Edwardem Wołyńskim - kandydatem KWW Tomasza Dąbrowskiego do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

piątek, 14 wrzesień 2018 14:06

Prosty i tani druk

Napisane przez

Rozmawiamy z Markiem Laskowskim, dyrektor IT w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, na temat minimalizacji kosztów druku i związanych z tym oszczędności.

piątek, 24 sierpień 2018 11:19

Stawką jest milion polskich turystów

Napisane przez

Z Agnieszką Puszczewicz, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej rozmawia Jerzy Niemociński

środa, 13 czerwiec 2018 11:12

Książę Czartoryski: Nie zarobiłem ani grosza na kolekcji

Napisane przez
Wszystko co otrzymała Fundacja, zostanie przekazane na cele charytatywne i promujące pamięć o rodzinie Czartoryskich – mówią książę Adam Karol Czartoryski i księżna Josette Czartoryska.
piątek, 27 kwiecień 2018 13:55

Mamy własną filozofię sukcesu

Napisane przez

Rozmawiamy z Ryszardem Zającem, dyrektorem naczelnym Diaverum Polska, laureatem nagrody specjalnej konkursu o tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania.

piątek, 02 luty 2018 11:51

Oddajemy internet przedsiębiorcom

Napisane przez

Rozmowa z Tomaszem Kuzakiem, twórcą środowiska technologicznego o nazwie Inquise, które ułatwia firmom działanie w internecie.

Hotel Mościcki w Spale pielęgnuje tradycje i spuściznę prezydenta Ignacego Mościckiego, który w okresie międzywojennym w Spale miał swoja rezydencje.

czwartek, 30 listopad 2017 20:45

Biznes w pięknych okolicznościach przyrodach

Napisane przez

Hotele przestają być już wyłącznie miejscami relaksu czy wypoczynku.

poniedziałek, 02 październik 2017 12:43

Strefa euro w fazie ożywienia

Napisane przez

Miniony tydzień został zdominowany przez najnowsze wieści i dane z amerykańskiej gospodarki.

czwartek, 10 sierpień 2017 09:51

Ekspansja dla klienta i własnego dobra

Napisane przez

Z Piotrem Heniczem, wiceprezesem ITAKI, największego biura podróży w Polsce, rozmawia Ewa Ploplis.

Uważam, że chcąc ogrywać istotną rolę w skali nie tylko krajowej, polski rynek kapitałowy musi zaoferować jak najpełniejszą i atrakcyjną konkurencyjnie gamę usług - mówi Iwona Sroka, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Finansista Roku 2016 w rozmowie z Kurier365.pl.

poniedziałek, 13 marzec 2017 10:38

Kosmiczna technologia w domu

Napisane przez

Z Juliuszem Bolkiem prezesem LZMO SA fabryki kominów rozmawia Jarosław December.

środa, 15 luty 2017 11:05

Kamiński: Ustawa o audycie uderzy w polskie firmy

Napisane przez

- Wprowadzenie zakazu świadczenia przez firmy audytorskie usług innych niż badanie będzie stanowić barierę dla rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw - przkonuej w rozmowie z Superbiz Piotr Kamiński, wiceprezydent Pracodawców RP.

Z Piotrem Heniczem, wiceprezesem ITAKI, największego biura podróży w Polsce, rozmawia Ewa Ploplis.

Planowane przepisy o biegłych rewidentach mogą uderzyć w interesy polskich spółek – mówi Piotr Kamiński, wiceprezydent Pracodawcy RP, członek Komisji Nadzoru Audytowego przy Ministerstwie Finansów, z którym rozmawia Bogusław Mazur.

środa, 25 styczeń 2017 14:04

Uczmy się na błędach

Napisane przez

Polska, wchodząc w międzynarodowe konsorcjum europejskie, mogłaby się pokusić o wiodącą rolę w takim przedsięwzięciu i wspólnie z innymi krajami zbudować w ciągu kilku lat prototyp ultranowoczesnego śmigłowca wojskowego – z Krzysztofem Krystowskim, wiceprezesem Leonardo Helicopter Division, większościowym udziałowcem PZL-Świdnik SA, rozmawia Igor Szczęsnowicz.

CSR powinien być częścią core businessu – mówi w rozmowie z raportcsr.pl prof. Witold Orłowski, ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę, główny doradca ekonomiczny PwC Polska, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

piątek, 21 październik 2016 14:33

Mądry wybór zamiast quasiprzetargu

Napisane przez

W rozmowie z BiznesAlert.pl prezes PZL Świdnik krytykuje sposób przeprowadzenia przetargu na śmigłowce i sugeruje, że najlepszy wybór to oferta jego firmy. Ma ona zamiar stanąć w szranki z amerykańskim konkurentem.

poniedziałek, 10 październik 2016 14:27

ZUS będzie postrzegany jako lider cyfrowej rewolucji

Napisane przez

Rozmowa Gazety Finansowej z Michałem Wigurskim, wiceprezesem sprzedaży w Atos Polska, jednym z liderów rynku IT w Polsce.

Resort zdrowia opublikował listę leków, które od przyszłego czwartku będą bezpłatnie dostępne dla seniorów. Znalazło się na nim ponad 1100 preparatów. Eksperci Instytutu Jagiellońskiego chwalą fakt, że konstrukcja listy zapewnia seniorom równy dostęp do leków na najczęstsze schorzenia. Dzięki temu będą oni mogli kontynuować prowadzoną terapię, bez konieczności zmiany leków, co poprawi skuteczność ich leczenia. Szersza dostępność leków wpłynie również na obniżenie kosztów leczenia – ocenia prezes IJ.

poniedziałek, 20 czerwiec 2016 14:52

Wzmacniamy naszą obecność

Napisane przez

Rozmawiamy z Michałem Wigurskim, wiceprezesem ds. sprzedaży w Atos Polska, który odpowiada za negocjacje i wdrożenia strategicznych projektów dla sektora publicznego i prywatnego.

poniedziałek, 23 maj 2016 14:26

Firmy reklamują się dla 1%

Napisane przez

Fundacje i stowarzyszenia profesjonalizują swoje działania. Wiedzą, że żeby pozyskać środki na prowadzenie działalności muszą skutecznie dotrzeć do serc i portfeli darczyńców. Piotr Rogut, wiceprezes zarządu EDC Expert Direct Communication sp. z o.o. wyjaśnia jak skuteczne kampanie direct mailingowe pomagają pozyskać organizacjom trzeciego sektora m.in. 1 proc. z podatku dochodowego.

środa, 04 maj 2016 12:09

Nowa strategia - dla silnej kolei

Napisane przez

Z Jarosławem Kołodziejczykiem, członkiem zarządu PKP SA, rozmawia Radosław Konieczny.

poniedziałek, 21 grudzień 2015 12:01

Marketing wraca do tradycyjnych listów

Napisane przez

Mimo rozwoju cyfrowej komunikacji branża marketingu powraca do tradycyjnych, papierowych listów. Dlaczego? Według Macieja Frukacza, prezesa zarządu Emerson Direct Communication powodem jest skuteczność.

wtorek, 17 listopad 2015 11:52

Tadeusz Landa i Strefa dobrego smaku

Napisane przez

To wielki sukces, żeby już po niespełna roku „Strefa", będąca całkiem nowym zakładem na ul. Próżnej, została uznana za najlepszą restaurację 2015 roku. Polska gastronomia jednak stale się rozwija; plasuje się na coraz wyższym poziomie i dorównuje europejskiej. O drogę do sukcesu, o kondycję polskiej gastronomii pytamy Tadeusza Landę, wieloletniego restauratora, legendę warszawskiej gastronomii, współwłaściciela „Strefy" .

Strona 1 z 6